Katarína75
19.05.15,15:21
Chcela by som sa spýtať. Zákazník uhradí našu vystavenú faktúru. My mu za to vystavíme bloček z ERP (keďže musíme evidovať tržby registračnou pokladnicou). Zákazník bude mať doklad o zaplatení faktúry. Moja otázka znie: Aký doklad o zaplatení vyšlej faktúry bude pre mňa? Je potrebné si tlačiť kópiu úhrady z ERP alebo stačí k dokladovaniu denná uzávierka ERP? ďakujem ta rady.
truch
19.05.15,14:39
ja si tlačím kópiu z ERP a priložím ju k pokladničnému dokladu
Dav
19.05.15,15:54
Ja si po úhrade každej faktúry urobím výber hotovosti z ERP - dôvod výberu číslo faktúry a tieto "chvostíky "účtujem ako doklad o úhrade faktúr . ERP používam len na úhradu faktúr, tak mám zároveň zabezpečené, že stav hotovosti ERP je nulový a tržba je odvedená do pokladnice firmy a pri prípadnej kontrole nebude problém so skutočným stavom hotovosti ERP.
Katarína75
19.05.15,16:55
tiež som za túto možnosť, hľadám nejaký zákon, kde sa o tom píše. V zákone o ERP je písané, že doklad sa vystavuje pre zákazníka. Je nutné mať kópiu aj pre seba (vzhľadom k tomu, že tých úhrad je trošku viac)?
kn-alka
20.05.15,04:46
tiež automaticky vytlačím kópiu dokladu, to prikladám do účtovníctva ako úhrada faktúry