jasl
23.05.06,13:53
Milí poraďáci, mám takú otázočku, lebo už nie som si ničím istá :
Sme stavebná firma a zamestnávame ľudí len na PZ. Občas sa stáva, že zamestnáme človeka na PZ so všetkými náležitosťami vrátane podpísania vyhlásernia k zdaniteľ.mzde a s týmto človekom rozviažeme prac.pomer v skúšobnej dobe niekedy aj po týždni (to sú tí absentéri na stavbe). Nie je prosím vymedzená výška mzdy, ktorú musí zamestnanec v mesiaci dosiahnúť aby si mohol uplatniť nezdaniteľný odpočet v danom mesiaci ?
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Tweety
23.05.06,11:56
Milí poraďáci, mám takú otázočku, lebo už nie som si ničím istá :
Sme stavebná firma a zamestnávame ľudí len na PZ. Občas sa stáva, že zamestnáme človeka na PZ so všetkými náležitosťami vrátane podpísania vyhlásernia k zdaniteľ.mzde a s týmto človekom rozviažeme prac.pomer v skúšobnej dobe niekedy aj po týždni (to sú tí absentéri na stavbe). Nie je prosím vymedzená výška mzdy, ktorú musí zamestnanec v mesiaci dosiahnúť aby si mohol uplatniť nezdaniteľný odpočet v danom mesiaci ?
Ďakujem za rýchlu odpoveď.Nie je obmedzená výška mzdy.
jasl
23.05.06,12:00
Ďakujem ešte raz som spokojná.
Ingrid G.
23.05.06,13:05
Pri uplatnení nezdaniteľnej časti nerozhoduje výška príjmu.
Avšak pozor - ak si zamestnanec v daňovom vyhlásení uplatňuje daňový bonus - vtedy je nutné, aby mal HM v mesiaci minimálne vo výške 1/2 minimálnej mzdy. Ak v mesiaci zarobí menej (napr. neodpracuje celý mesiac, má skrátený úväzok, PN), vtedy nemá nárok na DB.