kiwike
19.05.15,18:09
Pred 4rokmi sme kupili byt jak druh a druzka . Byt si vybavil na jeho meno. najom mi strhavali z mojho osobneho uctu a elektrinu aj a domacnost a jedlo som tahala z mojej vyplaty on platil iba smiesnu pozicku, s tym ze po troch rokoch minuly rok sme sa rozisli. investovala som do bytu viac ako 10 000euro, co som si nasporila po skole jak som sa zamestnala.
Nejake veci mi vydal, ale ostalo mi, aby mi vysporiadal este 6200euro....nechce spolupracovat vobec, bez toho aby sme sa dohodli mi posiela 50eur ako almuznu.....od decembra to mam 5splatok.riesila som to aj cez pravnikov ale nemala som na nich stastie...mam vsetky doklady o prevodoch a blok z kuchynskej linky.trvale bydlisko mam este tam....ani jeden pravnik mi nepodal, ze nemam pravo ale som mala pocit, skor, ze sa im nechce takyto lahky pripad riesit zakazdym mi vratili dokumenty so smiesnou vyhovorkou.....a ex priatel sa mi zatial vysmieva......a ignoruje.....a uziva 4 izbovy byt v ktorom mam aj ja peniaze...aky mate nazor prosim....
arizona
19.05.15,17:39
A ty si bola kde,ked pises,ze on si vybavil byt na svoje meno? Mas nejaky doklad,ze si prispela na kupu? Preco si neziadala,aby si bola zapisana ako spoluvlastnik?
Mária27
19.05.15,19:16
Máš právo na vydanie bezdôvodného obohatenia. Vložila si peniaze do jeho majetku vtedy, keď si s ním žila. Obdobne ako nájomca má po skončení nájmu nárok na investície (§ 667 obč. zákonníka), tiež si pýtaj po skončení spolužitia protihodnotu vyplatiť. Ak ti to nechce vydať, na úkor teba sa obohacuje.

Tu je vzor platobného rozkazu http://www.najpravo.sk/obcianske-pravo/rady-a-vzory/vzory-zalob-a-zmluv/p/navrh-na-vydanie-platobneho-rozkazu-vzor.html ty pravda popíšeš tvoj prípad a priložíš fotokópie tvojich dokladov ako dôkazov..
Súd zašle platobný rozkaz tvojmu bývalému druhovi. Ak sa on do 15 dní neodvolá (nepodá odpor voči platobnému rozkazu), môžeš to dať na vymáhanie exekútorovi. Ak podá odpor, budete sa súdiť.
expeeert
19.05.15,19:27
nuž asi tam, kde dovolím si tvrdiť že je väčšina, keď vzťah ešte funguje, nešpekulujú nad zadnými vrátkami a veria že to tak ešte dlho, predlho ostane...