Salice
23.05.06,13:56
1. Precitala som si vsetko, co tu bolo napisane ohladne vyvozu tovaru do krajin mimo EU, a nic mi z toho nepomohlo.
2. Vopred Vam dakujem za Vasu pomoc s mojim problemom.

Potrebujem vyviezt tovar do Rumunska a chcela by som vediet, ci mam na fakture uviest aj DPH alebo nie. Faktura je na sumu cca 900 Euro, zakaznik ma ziada o uvedenie formulky:
The exporter of the products covered by this document declares that, except where otherwise clearly indicated, these products are of CEE preferential origin.
lebo, ze inak by musel platit nejake dane za tovar (blizsie nespecifikoval, co tym mal na mysli)
ak sa nemylim musim ku fakture vystavit aj certifikat EUR1, vsak?

Dakujem

P.S. Tovar budem posielat postou
KEJKA
23.05.06,17:15
mimo EU ide o klasický (starý) vývoz....JCD vývoz
tá formulka... fakturuješ bez DPH.
autocar
24.05.06,04:51
Ahoj !
Obchodujeme s Macedónskom a tiež som prvý krát nevedela ako na to .
V prvom rade si treba nájsť šepdičnú firmu, ktorá ťa bude zastupovať v jednaní s colnicou , sú s tým spojené určité admins.úkony ako : JCD,CMR....
Faktúra sa vystavuje bez DPH podľa § 47 zákona o DPH .Mala by obsahovať kurz NBS, počet ks,hmotnosť brutto a netto .
Tú formulku čo máš v angličtine , ale aj v Slovenčine je to o pôvode tovaru .
Tiež dodaciu podmienku .U nás to bolo : DP: DDU- Skopie .
K faktúre priložiš aj vyhlásenie o vyvážanom tovare , je to predpísaný formulár .
Veľmi dôležité pre teba je dostať späť originálne tlačivo JCD- daňová kontrola.
Ahoj
autocar
24.05.06,04:56
Ešte som zabudla na EUR 1
Tá sa vyžaduje pri prekročení vyvážanej hodnoty tovaru nad 5000 alebo 6000 Eur .
A s prepravou pošou nemám skúsenosti .
Salice
24.05.06,10:41
Ahoj !
Obchodujeme s Macedónskom a tiež som prvý krát nevedela ako na to .
V prvom rade si treba nájsť šepdičnú firmu, ktorá ťa bude zastupovať v jednaní s colnicou , sú s tým spojené určité admins.úkony ako : JCD,CMR....
Faktúra sa vystavuje bez DPH podľa § 47 zákona o DPH .Mala by obsahovať kurz NBS, počet ks,hmotnosť brutto a netto .
Tú formulku čo máš v angličtine , ale aj v Slovenčine je to o pôvode tovaru .
Tiež dodaciu podmienku .U nás to bolo : DP: DDU- Skopie .
K faktúre priložiš aj vyhlásenie o vyvážanom tovare , je to predpísaný formulár .
Veľmi dôležité pre teba je dostať späť originálne tlačivo JCD- daňová kontrola.
Ahoj

Ale problem je, ze im zatial posielame iba vzorky, takze ziadna prepravna spolocnost nam to nebola ochotna prepravit za rozumnu cenu. Takze sme sa dohodli, ze pre tentokrat to posleme postou, cim usetri asi 75 % sumy na preprave.
Chcela som sa este opytat: vystavila som pro forma fakturu v Euro, mam tam teda uviest aj dnesny kurz NBS? Ked najdem ten predpisany formular-vyhlasenie o vyvazanom tovare?

Dakujem velmi velmi pekne :)
autocar
24.05.06,14:37
Na faktúre by si mala udať kurz NBS v deň vystavenia faktúry .
A to tlačivo o vývoze tovaru mi poskytla špedičná firma .
Ahoj