Tinaho
20.05.15,12:58
Poraďáci ahojte,

ako by ste zaradili doklad z ERP do kontrolného výkazu:

Spoločnosť vystavila doklad z ERP, na ktorom je uvedená oprava (konkrétne ide o opravu žalúzií) a myslím, že táto služba nie je povinná registrácie cez ERP. Na školení som sa dozvedela, že ak nie je povinnosť evidovať tržbu cez ERP, tak je potrebné doklad zaradiť do D2 (a nie do celkového obratu - D1).

Aký máte na to vy názor?

Ďakujem za všetky komentáre.
Žabinka
20.05.15,11:06
keďže píšeš o KV, predpokladám že spoločnosť je platiteľ DPH.. takže ak nerobíš bloček z ERP, je potrebné vystaviť faktúru, plus PPD.. ak sa jedná o faktúru pre podnikateľa, ide to do A1, ak je faktúra pre občana, ide do D2..
kn-alka
20.05.15,11:13
ja si dám od živnostníka vytlačiť informatívnu mesačnú závierku a tak zadávam celou sumou do D1.

To snáď nemyslíš vážne, že sa budem denne hrabať vo vystavených bločkoch a rozdelovať na D1, alebo D2 - však to je totálna blbosť.

Je jedno, či máš povinnosť vystaviť, alebo vystavíš bloček "dobrovolne" - všetky tržby cez ERP idú do D1 (samozrejme výnimkou je úhrada faktúry)
Papierniková
20.05.15,11:15
Podľa môjho názoru, ak už ERP má a ak aj nemá povinnosť, je potrebné zaradiť do D1.
Tinaho
20.05.15,11:21
Ja tiež nie som za takéto komplikácie, ale počula som to na školení a teraz sa mi zrovna dostal do rúk takýto doklad z EPR, a tak rozmýšľam čo s ním.
Prikladám aj informačný materiál, v ktorom sa o uvedenom prípade píše - je priložený v pôvodnej otázke - do komentára ho neviem pridať.
kn-alka
20.05.15,11:30
a máš tam zvýraznený text: .... bolo by vhodné.... nie povinné
Tinaho
20.05.15,11:50
Hľadala som vyjadrenie finančného riaditeľstva, ale nenašla som. Nechávam to v D1, nejedná sa o významnú sumu.