mufol
20.05.15,19:49
Zdravím.
Svojou iniciactívou som podal výpoveďou sa čoskoro budem bez práce. Pracoval som v jednej firme 8 rokov, nepretržite.
1. Aké obdobie budem mať nárok na poberanie dávok?

Zrejme sa mi podarí dostať prácu na polovičný úvazok v cestovnej kancelárií, ale ako všetci vieme ako to chodí v takomto odvetví, skončení sezony budem prepustení.


2. Otázka
Je možné poberať dávku v nezamestnanosti dajme tomu mesiac a byť zamestnaný, predpokladám že tak 3mesiace. Po tomto období je možné ,,dočerpať,, dávku v nezamestnanoti?

3. V práci ktorá je mi ponúkaná budem mať polovičný plat (celkovo, nemyslím ,len kvoli polovičnému prac. času) Bude my potom základ dávky prerátavať aj z tohoto obdobia? Bude sa prehodnocovať, prerátavať? Niekde som počul , že sa ráta z dvoch rokov spatne. Ma niekto s tým podobnú skúsenosť?
ďakujem
Katy a R
20.05.15,17:53
1. 6 mesiacov
2. áno
3. dávka bude v pôvodnej výške
všetko nájdeš tu - od § 104 ;) http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-socialnom-poisteni-od-01-01-2015-a.html#104
brčko
20.05.15,19:11
Súhlas s katy, ak sa zaeviduješ do 2rokov od vyradenia, tak si dočerpáš zvyšok podpory (obdobia) ,spolu v súčte 6mesiacov. POdpora sa ti bude rátať z obdobia 2roky pred zaevidovaním (tým prvým).
mufol
30.06.15,04:37
ďakujem za odpoveď