chia
20.05.15,23:02
Študent má potvrdenie o návšteve vysokej školy ktoré je platné do konca mája 2015 - ako predpokladaný termín ukončenia VŠ. Dnes ukončil štúdium štátnou skúškou. Povedala som mu že dnešným dňom prestáva byť študentom a od zajtra štát za neho neplatí poistenie. Tvrdí mi že nie, lebo má potvrdenie do konca mája. Podľa mňa nemá pravdu aj keď do konca mesiaca ostáva už len pár dní, alebo je to inak? Čo robiť ak mi nepodpíše výpoveď zo študentskej dohody?
ivka70
21.05.15,04:58
Zdravotne poistenie za neho zaplati stat naposledy za den statnic. (ak nebude pokracovat II.stuponom VS od septembra, ak ano, v septembri prinesie potvrdenie a ZP mu spatne uznaju aj za mesiace medzi statnicami a zapisom). zmeny do ZP hlasi do 8 dni od zmeny, teda u neho od posledneho dna statnic.

Na dohodu o brigadnickej praci studenta s tymto potvrdenim moze ale pracovat az do oktobra.

§ 228


(1) Dohodu o brigádnickej práci študentov je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode musí byť uvedené: dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o brigádnickej práci študentov je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

(2) Dohoda o brigádnickej práci študentov sa uzatvára na určitú dobu, najviac na 12 mesiacov. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Neoddeliteľnou súčasťou dohody je potvrdenie štatútu podľa § 227 ods. 1; to neplatí, ak sa dohoda uzatvára v období od skončenia štúdia na strednej škole alebo od skončenia letného semestra na vysokej škole najneskôr do konca októbra toho istého kalendárneho roka. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len pre prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju zrušiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15-dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom bola písomná výpoveď doručená.
chia
25.05.15,19:20
Ďakujem za radu