Maryvas
21.05.15,09:59
Dobrý deň, prosila by som o radu, neviem, či môžem fakturovať bez DPH: slovenská s r. o., platca DPH (firma A) predá drevo českej firme, platcovi DPH v Čechách (firma B). Prepravu zabezpečuje slovenská s. r. o., platca DPH na Slovensku (firma C), táto firma však ešte pred prepravou vykoná spracovateľské operácie - drevo popíli na rezivo, a potom ho prevezie podľa pokynov českej firmy (firmy B) na určené miesto do Čiech pre firmu D, platcu DPH v Čechách.

Neviem si poradiť, či je správne, keď firma A fakturuje firme B bez DPH? Ešte upresňujem, že prepravu si hradí firma B - česká firma.

Ďakujem.
Dav
21.05.15,08:28
Podľa mňa tovar v nezmenenom stave ostáva v SR, malo by sa fakturovať s DPH. Skutočné transakcie sú AC s DPH, a CB bez DPH -až tu nastane vývoz.
martinez
21.05.15,08:39
ja si tiez myslim,ze by to malo byt fakturovane s A na B so slovenskou DPH, pretoze tovar je dodany z A na B v tuzemsku a ten tovar si B firma v tuzemsku nasledne necha spracovat.... to co sa potom dodava do CR nie je uz ten povodny tovar a ide o dalsiu dodavku
Maryvas
21.05.15,09:12
Ďakujem za reakciu, našla som metodický pokyn na FS z decembra 2012, kde sa píše: " ak spracovateľské operácie na tovare dodávanom pre odberateľa identifikovaného pre DPH v inom členskom štáte objedná v tuzemsku dodávateľ tovaru, prípadne samotný odberateľ, ale prepravu tovaru do iného členského štátu zabezpečí dodávateľ, na základe čoho odberateľ nadobudne právo nakladať s tovarom ako vlastník prepraveným do iného členského štátu až v tomto inom členskom štáte, potom platiteľ dane môže v tuzemsku uplatniť oslobodenie od dane pri dodaní tovaru podľa § 43 zákona o DPH." Takže mi to podľa toho vychádza tiež fakturácia s DPH. Prosím problematiky znalých o radu, či rozmýšľame správne.
pisty01
21.05.15,12:16
mozem sa spytat? A fakturuje surove drevo B. B nasledne necha toto drevo upravit C a nasledne C prevezie na zaklade pokynov B firme D? Ak je to takto suhlasim s DAV