Pajtaš
21.05.15,10:29
Ahojte,
Tento rok som zmenil zamestnanie a na prvej výplatnej páske u nového zamestnávateľa ma zarazilo že mám len 15dní dovolenky a to som nečerpal ani jeden deň novej dovolenky. Aby som ešte doplnil vo Februári a v Marci 2015 som bol na PN a PP som ukončil 31.3 po skoro štyroch rokoch a nový začal 1.4. Zamestnanie som zmenil prvýkrát, tak neviem ako to chodí.
Ďakujem za odpovede...
Gabi03
21.05.15,08:30
u nového zamestnávateľa máš nárok len na pomernú časť: 20/12*9=14,9, zaokrúhlene 15 dní ;)
Pajtaš
21.05.15,09:31
Takže ak dobre chápem, ak by som zamestnanie zmenil napr. v júni mám nárok len na 10dní a to aj v prípade že u starého zamestnávateľa som nespotreboval ani jeden deň dovolenky? Tie ostatné dni prepadnú? A čo v prípade, ak spotrebujem 5dní dovolenky a ostane mi ešte 10 a napr. v júni zmením zamestnanie, budem mať nárok na tých 10?
Ďakujem :)
Tweety
21.05.15,09:34
Pajtaš (Dnes 12:31) Takže ak dobre chápem, ak by som zamestnanie zmenil napr. v júni mám nárok len na 10dní a to aj v prípade že u starého zamestnávateľa som nespotreboval ani jeden deň dovolenky? Tie ostatné dni prepadnú? A čo v prípade, ak spotrebujem 5dní dovolenky a ostane mi ešte 10 a napr. v júni zmením zamestnanie, budem mať nárok na tých 10?

Pri skončení PP si mal mať od zamestnáv. preplatenú prípadnú nevyčerpanú D za odpracovaný čas. U nového máš nárok len na pomernú časť (pri odpracovaní aspoň 60 dní v roku, pomerná časť D za KR je za celé odpracované mesiace.
J+K
21.05.15,09:35
u starého zamestnávateľa, ak dovolenku nevyčerpáš, tak ti zostatok preplatí. U nového zamestnávateľa sa dovolenka posudzuje zvlášť, čerpať môžeš iba toľko, koľko pre ten rok u neho vznikne nárok. Ak by si zmenil zamestnanie v priebehu júna, tak máš u nového nárok na 10 dní. Ak by si potreboval viac, môžeš skúsiť sa dohodnúť na čerpaní neplateného voľna.
Katy a R
21.05.15,09:40
Dovolenka sa počíta pomerne - ale za každý celý mesiac ... ak splníš podmienku odpracovania 60 dní .
Ak by si si u starého zamestnávateľa nevyčerpal dovolnku, na ktorú ti vznikol nárok - tak je povinný preplatiť ti ju po skončení PP.
V starom zamestnaní neviem, či ti vznikol nárok na dovolenku ? ... mmožno nejaká 1/12 - nie pomerná časť - ale za odpracované dni. to by si musel upresniť, resp pozri ZP
Gabi03
21.05.15,09:46
ak by si zmenil zas napr. 1.6.2015, v prvom zamestnaní do 31.3. si mal nárok na 5 dní, v druhom 3 a v tretom (6-12/2015) 12 dní (dokopy 20dní). sú tam nejaké podmienky, ale toto v hrubom... ak si v druhom zam. nevyčerpal ani jeden den, u tretieho ZĽa stále budeš mať nárok iba na 12 dní, ale ten druhý ti mal 3 dni preplatit, takže nikdy nemôžeš "stratiť"