renitko
21.05.15,11:15
Mám VŠ vzdelanie II.stupňa, odbor učiteľstvo všeobecno-vzdelávacích predmetov - pedagogika. Prax mimo školstva 10 rokov, potom prax v školstve 3 roky a zasa mimo školstva 4 roky.

Rozhodujem sa medzi prácou v MŠ (to by som pravdepodobne bola nekvalifikovaná, začínajúca, v platovej triede 9, z ktorej bez doplnenia vzdelania nie je možný postup do 10.?) a prácou vychovávateľky v ŠKD (pravdepodobne kvalifikovaná, začínajúca, v platovej triede 9 s možnosťou postupu do 10?).
Rozumiem tomu dobre? Finančne výhodnejšia pre mňa je ŠKD?
Ďakujem
alaya1
21.05.15,09:30
UVVP ?
renitko
21.05.15,09:34
Áno, je to čudné, ale tak to mám na diplome... A v cca dvadsiatke som neriešila, či to je absurdita alebo nie :)
alaya1
21.05.15,09:37
ale nie kazdy vie, co znamenaju tieto skratky, tak preto ten otaznik.
renitko
21.05.15,09:45
učiteľstvo všeobecno-vzdelávacích predmetov :)
alaya1
21.05.15,10:32
Takze mas len ucitelstvo pedagogiky, takze jednoznacne len vychovavatelka SKD.
renitko
21.05.15,10:37
Ďakujem :)

Ešte mám pomaturitné štúdium - učiteľstvo MŠ a vychovávateľstvo. Môžem byť kvalifikovaná stredoškolsky vzdelaná v obidvoch prípadoch. Ale ak chcem byť vysokoškolsky vzdelaná kvalifikovaná a postupovať po platových triedach tak jedine do ŠKD, však?
alaya1
21.05.15,11:02
presne, ako pises.
renitko
29.05.15,05:34
zdravím, na dvoch školách sa ma snažili presvedčiť, že nie som kvalifikovaná VŠ :)

ale podľa mňa tu:
https://www.minedu.sk/data/att/8221.pdf
v časti XIII, bod 4 - je aj môj prípad - všetci učitelia všeobecnovzdelávacích predmetov (všetky aprobácie a kombinácie predmetov).

V ďalších dvoch školách by mi vzdelanie aj uznali, ale zriaďovateľ "tlačí na cenu", takže ak sa im prihlási - vezmú pravdepodobne niekoho so SŠ alebo nekvalifikovaného, to majú skoro zadarmo :) Čo tam po deťoch - a ak to rodičom nevadí, veď ŠKD je asi aj tak len na odkladanie detí, nie? ;)