Jelena1
21.05.15,12:24
Dobry den, som treti mesiac na PN v ochrannej lehote, chcela by som sa opytat, ci ma tato PN-ka vplyv na vypocet podpory v nezamestnanosti, kt. budem po skonceni PN poberat. Ci mi moze tato PN-ka znizit vysku podpory alebo nie.
Dakujem
pekne za odpovede
nazde
21.05.15,14:49
Dobrý deň, záleží, či ste sa boli zaevidovať po skončení prac. pomeru na úrade práce a potom v ochr. lehote išli na PN, alebo na PN ste hneď nastúpili po skončení PP.
Jelena1
21.05.15,14:55
po skonceni PP som sa bola zaevidovat na urade prace a za 2 dni som isla na PN, papiere od lekara som odovzdala na urad prace aj socialnu poistovnu, na UP sa mam ist hlasit ked skoncim PN.
Dakujem
Katy a R
21.05.15,15:41
DPN ti dávku neovplyvní. Bola ti už vypočítaná k prvému dňu evidencie na UPSVaR . veď si už aj mala dostať za tie dva dni dávku v nezamestnanosti ... a až za ďalšie obdobie nemocenskú dávku. ak si to všade nahlásila. (u nás bolo treba aj na oddelení v nezamestnanosti - aby ti pozastavili dávku v nez - neviem, ako teraz?)
Jelena1
21.05.15,17:24
Nemocensku davku zo SP som dostala a podporu za tie 2 dni mi pani na UPSVaR povedala, ze mi vyplatia potom, ked zacnem poberat podporu ak to nepotrebujem hned..veduci bol na dovolenke tak nemal kto podpisat tlacivo kt. k tomu potrebovala.
nazde
21.05.15,17:53
PN v tom pripade nemá vplyv na poberanie podpory v nezamestnanosti
Katy a R
21.05.15,20:22
tak je to OK ... :) (skontroluj si potom, či nezabudli;))