ľudka
21.05.15,12:13
Zdravím všetkých poraďákov.
Neviem, či sa už niekto zaoberal vo svojej firme otázkou nových povinností vzhľadom k účinnosti Zákona NR SR č. 307/2014 Z. z. o niektorých opatreniach súvisiacich s oznamovaním protispoločenskej činnnosti. Vie mi niekto poradiť vzor smernice? Prípadne ak máte k tejto problematike inú dokumnetáciu, tak by som poprosila.
Ďakujem.
maculienka20
29.06.15,13:42
Ahoj ľudka, dnes na to pozerám už niekoľko hodín, neviem sa v tom celom zorientovať, dostala si sa prosím ťa nejakým vzorom? Zajtra je termín, ani neviem či to treba registrovať...
Ing. Ľubomír Janoška
29.06.15,13:54
Zamestnávatelia, ktorí majú aspoň 50 zamestnancov, musia vymenovať zodpovednú osobu za vybavovanie podnetov a vydať interný predpis na vybavovanie podnetov podľa zákona 307/2014 (whistleblowing).
Všetci zamestanávatelia musia zaradiť nový IS do evidencie informačných systémov podľa zákona o ochrane osobných údajov
http://dataprotection.gov.sk/uoou/sk/content/oznam-k-spracuvaniu-osobnych-udajov-podla-zakona-c-3072014-z-z-o-niektorych-opatreniach
Vzor smernice Vám pošlem v SS.
maculienka20
29.06.15,14:08
ak by ste boli taký zlatý, veľmi by mi to pomohlo, ďakujem !
Ing. Ľubomír Janoška
29.06.15,14:49
samozrejme, SS
ľudka
29.06.15,17:55
Ahoj Maculienka. Ja som si už smernicu urobila, ak by nebol problém, tak mi prosím pošli ten vzor, ktorý Ti sľúbil Ing. Janoška. Ja si to iba pozriem, či som v tej svojej verzii niečo nevynechala, prípadne Ti pošlem svoju smernicu, ak budeš mať záujem. Podľa môjho názoru je to informačný systém, ktorý je potrebné registrovať. To som zatiaľ neriešila, ale doriešim. :) Prajem pekný večer.
ľudka
29.06.15,17:57
Takže oprava, tento informačný systém nie je potrebné registrovať, lebo osobné údaje sa spracúvajú pre potreby iného zákona. Takže o povinnosť menej. :)
Ing. Ľubomír Janoška
29.06.15,18:01
:Ľudka
* SS so smernicou som poslal aj Vám :)
* IS pre whistleblowing sa neregistruje, iba vnútorne eviduje, dal som link
Ing. Ľubomír Janoška
30.06.15,04:47
Ešte doplním, že ak sa zodpovedná osoba outsourcuje, zmluva musí mať náležitosti zmluvy prevádzkovateľa so sprostredkovateľom podľa § 8 zákona o ochrane osobných údajov.
zaq5000
23.08.15,18:03
Dobry den.

Mohli by ste mi prosim poslat smernicu.

Dakujem
Janca1234
26.08.15,04:47
Dobrý deň, môžem smernicu poprosiť aj ja? A ešte sa chcem spýtať, keď je to ako IS, evidujeme všetko v Bezpečnostnom projekte o ochrane osobných údajov, súvisí to dajak spolu alebo mám protispoločenskú činnosť zriadiť samostatne? a kde sa nahlasujú veci k tomu potrebné? Ďakujem
Ing. Ľubomír Janoška
26.08.15,06:06
Dobrý deň všetkým,
na tomto linku si môžete stiahnuť smernicu, ktorú mám pre klientov,
je potrebné si ju prispôsobiť na svoje konkréne podmienky:

http://oznamovanie.sk/porada/predpis307_Porada.doc
juliaj
24.09.15,11:46
Dobrý deň, dovolila som si váš vzor použiť pre našu firmu. Ďakujem pekne