Martin Letko
21.05.15,18:16
ma veľké srdiečko a to jej tlači na pľúca a tažko sa jej dýcha. Dnes jej este začalo hnisat jedno oko, včera to este nemala a chytá si to labkou. Strasne ju Lubime a nechceme o ňu prísť. Poraďte prosím.
buchač
21.05.15,16:20
Hm...pekne, pekne. Ty chceš radu ?
ALE
..... čo povedal lekár ???
Martin Letko
21.05.15,16:24
Povedal ze je otázka času kedy zomrie a uz je s nami polroka a dnes dostala porážku
evuš
21.05.15,16:37
Odpoveď Ti nik nedá...tú správnu, určite nie...Fenka je ešte mladá, veľa si toho nepopísal o nej.....boli ste u viacerých zverolekárov ? Aké má príznaky, ako sa chová k vám ??? Niektorí Ti povedia, utrať ju, niektorí, nechaj žiť....ja Ti iba poviem, že by som zostala s ňou sama a v kľude, a zistila by som, čo sama chce....psík, keď moc trpí, chce odísť...niektorí sa vytratia, no niektorí potrebujú svojho majiteľa cítiť i pri poslednom výdychu...bohužial, nie je to len vo svete zvierat...držím päste...
Martin Letko
21.05.15,16:48
Dost často pije vodu, ale k nám sa sprava normálne, Túli sa, vždy ked vyjdeme von, dobehne k nám. Síce uz chodí pomaly, ale vždy príde ku nám ked sme vonku aby sme ju pohladkali. Ked je veľké teplo, tak sa jej tažko dýcha.
evuš
21.05.15,16:53
Martin, bol si s ňou i u ıného vetoša ?
Martin Letko
21.05.15,16:56
Nie, iba u jedného. A ten povedal cca v decembri ked sme uvideli ze ma veľké brucho sme mysleli ze je tehotná, ale mala tam vodu a povedal ze uz dlho nevydrží a vydržala až doteraz.
Anika61
21.05.15,17:08
Ja by som sa skúsila ešte poradiť/byť Tebou/aj s iným zverolekárom...ak potvdí to čo píšeš,nenechala by som ju trápiť... je mi to ľúto
Martin Letko
21.05.15,17:16
OK, ďakujem za radu. Ako zistím ze sa trápi ? Lebo vidím stale ked sme vonku, tak za nami chodí aby sme ju hladkali a tak. Nestalo sa take, ze by za nami neprišla.
evuš
21.05.15,17:17
Súhlasím s Ankou...nenechala by som trpieť len tak...skús ešte lepšich vetošov....a ak - utratiť v mojom náručí, či s labkou v mojej dlani...
Terezia13
21.05.15,17:24
asi by som ju netrápila, nám utratili tiež fenku (rakovina) tak, že ju najprv veterinár uspal a potom utratil
evuš
21.05.15,17:46
Martin, ak vážne nebude pomoci, pozvite k sebe vetoša domov a nech odíde u vás pri vašej prítomnosti.....
Martin Letko
21.05.15,17:57
Je to dost tažké sa nato pozerať. Ja osobne tieto veci nemám rad, som dost citlivý a uz teraz plačem .
arizona
21.05.15,18:18
Pises,ze pije dost vody,ale ze sa sprava dost bezne,ze sa stale rada prituli. Bolesti by prejavovala inak. Ubolene zviera sa radsej stiahne,nestoji moc o tulenie,ani o spolocnost. To,ze pije a je ,znamena,ze je este ok. Keby bola na smrt chora,tak by uz moc tekutin a jedla neprijmala...

Ja na tvojom mieste by som ju utratit nedala.
Urcite ju treba setrit,nie moc namahat s behom,nasadit nejaku kvalitnu,setrnu stravu,v lete a horucavach jej zabezpecit chladok,aby nemala problem s dychanim a havko este moze v klude pozit.
Kamaratkyn pes ma tiez vodu v bruchu,chodi par krat rocne k vetovi vodu vytiahnut a psik s tym zije par rokov,ma uz asi 15 rokov.
Martin Letko
21.05.15,18:28
Ona neje, ona to proste zožerie, a papa dokedy ma v miske. Proste ona sa lubi hladkať a je vidieť ako nas lubi. Teraz jej začalo hnisat oko a stale si to chytá s labkou. Včera to este nemala, až dnes.
Anika61
21.05.15,18:33
Plačem s Tebou...viem aké to je,pes je u nás akoby člen rodiny,uhynul mi psík dvojročný-tiež mal choré srdiečko-stále za ním revem
Vieš ,aj tak sa musíš len sám rozhodnúť...uvidíš,že ako sa bude psík správať-či bude žrať,alebo sa utiahne''-...
Martin Letko
21.05.15,18:36
Ma veľké srdce a tlači jej to na pľúca a preto sa jej tažko dýcha. Myslíš ze aj s tým je to v pohode ?
Martin Letko
21.05.15,18:55
Zere stale a dost vela, pije tiež vela. Veľké srdiečko ma a to jej tlači na pľúca a tažko sa jej potom dýcha. A dnes jej začalo hnisať jedno oko a nevieme preco.
arizona
21.05.15,19:09
Ocko skus poumyvat par krat denne ģazou namocenou v harmancekovom caji a natriet opthalmoseptonexom.
Dav
21.05.15,19:13
Ja by som radila ešte skúsiť iného veterinára. Veľa vecí sa dá liečiť, aj keď nie vyliečiť, aspoň stabilizovať stav. Ak nemá bolesti, pije, prijíma potravu, javí záujem o hranie, ešte to za tú šancu stojí.
arizona
21.05.15,19:22
Mozno ma zdr.problemy,ale pokial jej chuti papat a pit a tulit sa,ako doteraz,tak nie je na tom tak zle,stale chce zit...Ja som zastanca toho,nechat to na prirodu,zvieratko ma iste zmysli,kedy vie,ze je jeho koniec. Nam zomrela 14r fenka pred rokom. Posledny mesiac sa nevladala postavit na zadne nozky,bola slaba,ale videli sme jej snahu...posledne dni prijmala vodu a potravu iba striekackou. Ked prisl jej cas,z poslednych sil prisla k synovi,schulila sa mu do narucia a vydychla naposledy. Bol to velmi smutny zazitok,ale vedeli sme,ze odisla stastna,v naruci toho,koho najviac lubila .. A sama si urcila cas. Zomrela doma,medzi svojimi. Ja si neviem predstavit,ze by sme ju odniesli niekde na stol k veterinarovi a cakali na jej umelo vyvolanu smrt a potom ju vo vreci priniesli domov. Alebo,nedajboze nechali u veterinara,aby jej telo skoncilo v kafilerke.
Martin Letko
21.05.15,19:24
Ďakujem za radu.
Martin Letko
21.05.15,19:27
Máte pravdu, treba to tak urobiť. Predsa to zviera vie kedy to uz nezvláda.
vlado 33
21.05.15,19:52
Tiež mám 10 ročného psa, ktorému sa robia cysty v brušnej dutine aj zvonku. Tiež mu tlačia na vnútorné orgány. Môj je zatiaľ v ako takej pohode, dokáže chodiť, pobehnúť (trošku). Zatiaľ to neriešim, keď bude zle, bez výčitiek ho dám okamžite utratiť. Tento bude bolieť fest, je najlepší akého som mal.
Martin Letko
21.05.15,19:58
Moj este nema ani 10 rokov. Ja nemám nato odvahu ho dat utratiť, nezaslúži si to.
Anika61
21.05.15,20:04
Martin ,zverolekár dá kvapky do očí ....a na tú porážku sú dáke injekcie...
vlado 33
21.05.15,20:34
Zatiaľ kým mu chutí jesť a piť a nevidíš, že ma veľké bolesti, je to Ok. Prežil som už niekoľko mojích psov, viem, že to dosť bolí. Je to lepšie ako ho trápiť. Kiež by aj človeku bolo dopriate odísť takto z tohto sveta.
Kvaka
22.05.15,12:48
Ako sa tá porážka prejavila? Píšeš, že včera dostala porážku, ale nenapísal si, ako je porážkou postihnutá fenka. Ešte stále chodí? Môže žrať?