Ethel
23.05.06,21:08
V prvom rade by som sa rada poďakovala všetkým, ktorí mi tu na porade asi pred polrokom radili. Podarilo sa mi založiť OZ, projekty sú hotové, sme v náročnej druhej fáze a to je obehávanie donorov a nadácií. Projekt máme silný a dúfam, že všetko bude OK. Problém je však v tom, že keďže združujeme umelcov, som na celú finančno-organizačnú prácu sama a pomaly toho začína byť akosi priveľa. Koncom júna chcem požiadať o grant z Ministerstva kultúry a potrebovala by som poradiť v niekoľkých veciach, rada príjmem radu aj na môj mail. Ide o nasledovné otázky:
- čo potrebujem na to, aby som prijala jedného zamestanca-asistenta na vykonávanie administratívnej práce? Máme iba IČO. AKo mám postupovať?

-podľa čoho sa určuje mzda? Je to dané nejakými tabuľkami pre NO, alebo je to iba na mne?

- môžem byť ako riaditeľka OZ aj zamestancom, teda poberať mzdu?

- zatiaľ sme ešte nemali žiadne vstupy, ale už sa to blíži a ja vôbec neviem, ako mám evidovať resp. účtovať vstupy z grantov.

- kedy sme povinní robiť ročné zúčtovanie?

- vznikli sme vo februári, na čo si mám dávať pozor, ak chcem žiadať o 2%? kedy sa treba a kam sa treba prihlásiť.

Nechcem vás veľmi zaťažovať, stačí mi stručne, alebo aspoň nejaké zdroje, kde mám hľadať. ďakujem.