Peebble
22.05.15,00:04
Zamestnávatel ma na mesiac vyslal do Švajčiarska. Zo mzdy mi odpočítali sumu peňazí, ktorá mi ma byt o rok vyplatená v bonusoch a zároveň mi odpočítali zo mzdy polovicu z celkovej sumy diét (diéty vo Švajčiarsku su 80 cize každý den mi strhli zo mzdy 40chf). Mal na to zamestnávatel právo? Ďakujem.
avalik
21.05.15,22:51
bol vyplateny preddavok na cestu? mal si zabezpecene stravovanie?
Peebble
21.05.15,23:25
Nie ziaden preddavok som nemal vyplatený a stravovanie som si zabezpečoval sám
avalik
22.05.15,05:23
ešte otázka, nemenila sa ti na tú dobu pracovná zmluva a miesto výkonu práce na tú dobu si mal v zahraničí?
Peebble
22.05.15,06:22
nie praveze ziadna zmluva sa mi nemenila
ivka70
22.05.15,06:44
Platil iti za ten mesiac nieco priamo Svajciari?
Masl si vo svajciarsku zabezpecenu nejaku cast stravovania (napr. ranajky v hoteli, obed vo firme a pod.)?
avalik
22.05.15,06:45
K bonusom sa neviem vyjadrit, to ti musi vysvetli zamestnavatel.
Ak bola riadne vykonana zahranicna pracovna cesta podla prikazu zamestnavatela a neboli ti vyplatene preddavky na cestu vo vacsej vyske ako podla predpokladanych narokov, nevidim dovod aby ti nieco zo mzdy odpocitavali.

Mas narok na vsetky nahrady patiace ti podla zakona 283/2002 o cestovnych nahradach.
Urcite nespravne vyplatenu mzdu namietaj u zamestnavatela.

Naskenuj vyplatnu pasku a priloz ju sem (osobne udaje zakry) mozno to bude nieco ine.
Peebble
22.05.15,07:06
Zmluva sa mi nemenila a akurát som dostal mzdu vyššiu lebo vo Švajčiarsku sa plati supplement. Ale zmluva ani nic sa mi nemenilo. A nie stravu som nemal zabezpecenu. Vzhľadom na to ze robi pre firmu na SVK a zmluva sa mi nemenila nevidím dôvod na zrazanie polovice sumy z diet nehovoriac o tom ze mi cast stiahli na bonusy.
ivka70
22.05.15,07:13
Tak sa musis pytat zamestnavatela, co ti vlastne stiahli a z akych dovodov a ako to vypocitali.
A ksi dostal vyssiu mzdu kvoli svajciarskemu suplementu, znamena to ,ze ta asi ti Svajciarti skutocne platili. A predpokladam, ze budes mat prijem zo zahranicia, ktoru budes muisiet v DP priznat.
Peebble
22.05.15,07:20
Áno bola to riadne vykonaná pracovná cesta . Pýtal som sa preto lebo vo Švajčiarsku je defaultne vyplacany supplement. A este je podozrive uz len to ze to nemam vo výplatnej páske ale len vypocet mi ukazali v exceli kde si to eviduju a vo vyplatnej paske uviedli len tu sumu ktorá uz bola po odpocitani danych poloziek. Ako to mam potom v tomto pripade riesit?
ivka70
22.05.15,07:26
To je to, co som ti napisala, ze mas prijem aj zo Svajciarska. Ten ti museli niekde zdanit. Cize urcite nejde o klasicku pracovnu cestu, ty si tam bol vyslany pracovat. Nech ti sposob aj postup, podla akeho zakona bol, objasnia vo firme.
Ty si musel podpisat nejaku zmluvu o vyslani alebo nieco podobne, urcite to nebol len klasicky cestovny prikaz.
Peebble
22.05.15,07:31
Zdanoval sa normalne u nas nie podla švajčiarska - podla nich sa mi príjem zdaňuje ak presiahnem 180 dni. Praveze vo firme sa mi k tomu nevyjadruju.