cudzinec1369365
22.05.15,15:40
Moja manželka je nesvojprávna.Má demenciu najťažšieho stupňa"vina lekára pri operácii" nehovorí,stravujú ju v DSS sondou do nosa ..Sudnym rozhodnutím som sa stal jej opatrovníkom.Som sám 73 ročný dôchodca .Dieťa nám zomrelo .Máme spoločne s manželkou veľký trojizbový byt,ktorý chcem predať a kúpiť niečo menšie.Manželka je vlastníčkou pôdy ,ktorú zdedila po rodičoch.Družstvo ktoré pôdu obhospodaruje ju chce odkúpiť- peniaze chcem použiť na liečenie manželky v hyperbarickej komore .Aké bolo však moje prekvapenie keď mi družstvo oznámilo ,že na predaj pozemku/pôdy/ potrebojem opäť rozhodnutie súdu,ktoré ako ich poznám trvá aspoň pol roka.Bojím sa že peniaze na liečenie nebudú a manželka zomrie.Načo je dobrá takáto súdna byrokracia- veď nechcem manželku okradnúť ale liečiť.Kto ma požiadať súd o rozhodnutie .:družstvo ,kataster alebo ja .Keď ja tak akou formou,čo mám napísať do listu?Môžem ho priamo odovzdať sudkyni ?Ako urýchiť konanie .
Mária27
22.05.15,14:06
Súd musí vždy schváliť taký právny úkon za nesvoprávneho, aby ho nemohol opatrovník okradnúť.

S družstvom sa dohodnite na zmluve o budúcej zmluve a na vyplatení zálohy. Kúpnou zmluvou to len zavŕšite.

Súdu pošleš list s predmetom Návrh opatrovníka nesvojprávneho na schválenie
právneho úkonu za nesvojprávneho.
Popíšeš pravdivo dôvody a na konci navrhneš, aby súd takto
r o z h o d o l :
Súd schvaľuje za nesvojprávnu XY, narodenú XX.XX.XXXX, právny úkon opatrovník Y. Q., bytom X. , X. a to zmluvu o prevode nehnuteľnosti zo dňa 24.x.2015, na základe ktorej nesvojprávna prevádzapozemok/parcely zapísané na LV č.XXXX, vedenom správou katastra pre XXX., (všetky náležitosti)., obec X. . časť L. C., k. ú. L. C. za celkovú kúpnu cenu vo výške xx,xx €.


Priložíš kúpnu zmluvu, ktorú za nesvojprávnu podpíš kolízny opatrovník ustanovený súdom. Hlavne v zmluve aby bolo všetko, ako to chce mať kataster (družstvo to vie).

Prikladám ti jedno také rozhodnutie na vzor
Mária27
23.05.15,12:38
dopísala som do príspevku