marions
23.05.15,06:48
Dobrý deň,
SZČO mi doniesol faktúry, aby som mu urobila DP. Faktúry sú vystavené všetky nemeckému dodávateľovi. Podľa toho, čo som čítala, mal by mať vytvorenú stálu prevádzkareň v Nemecku. Doniesol mi aj doklady z minulého roka a tam má takisto faktúry celý rok na nemeckého odberateľa a DP urobené tak, že všetky tieto príjmy má aj vyňaté a daň k úhrade 0,-€, čo nebolo dobré, lebo daň v DE zaplatená nebola.
Ako riešite takéto DP? Urobíte DP a vyrátate slovenskú daň, bez uplatnenia stravného v zahraničí, alebo mu neurobíte DP vôbec, lebo príjmy nepodliehajú slovenskej dani?
Ďakujem
kn-alka
23.05.15,05:10
pokiaľ má slovenskú živnosť, je jedno, že pracoval v zahraničí, príjmy sa nevynímajú, sú to stále slovenské príjmy, podliehajú slovenskej dani.

Treba opraviť DP.
marions
23.05.15,05:37
Ďakujem, takže urobiť DP na SK aj keď celý rok pracoval v DE a zahraničné stravné nedať? Akeď chce, aby som mu na jeho vlastné riziko uplatnila stravné, aj keď nemá nárok? Ďakujem
marjankaj
23.05.15,06:04
Aké príjmy? A čo DPH?
marions
24.05.15,05:47
Tieto príjmy nie sú predmetom DPH. Mám problém len s výdavkami k príjmom. Sú dosť vysoké a ak nemá nárok SZČO na diéty, tak bude platiť vysokú daň aj odvody sa zdvihnú. A vlastne by ich mal zdaňovať v DE.
marjankaj
24.05.15,07:00
No keď myslíš, že tie služby nie sú premetom DPH. Alebo dodáva tam tovar?
marions
24.05.15,07:07
na poslednom školení nám bolo povedané, že služby s miestom dodania v inom členskom štáte nepatria do nášho DP a netreba sa registrovať za platcu.
marjankaj
24.05.15,07:12
Veď preto som sa pýtal aké príjmy. Ale to ako keby hrach na stenu....
marions
24.05.15,19:27
Aha, prepáč, som si neuvedomila, že som v úvode nenapísala, že sa jedná o stavebné práce. Ospravedlnujem sa