Rea68
24.05.06,07:55
Dlho som hľadala na Porade odpoveď na problém, ktorý ma zaujíma ale bohužiaľ neúspešne. Obraciam sa na Vás s otázkou:

Moja teta pracuje na základe pracovnej zmluvy v MŠ ako kuchárka a na základe druhej pracovnej zmluvy u toho istého zamestnávateľa ako upratovačka.

Otázky: ako má postupovať v prípade čerpania dovolenky? Má nárok na čerpanie dovolenky aj z jedného aj z druhého pracovného vzťahu?
Zamestnávateľ jej oznámil že nie.:cool:
Ako posatupovať v prípade, ak ako kuchárka si vezme dovolenku, je povinná ako upratovačka prísť do práce?

Vopred ďakujem za odpoveď :)
Tweety
24.05.06,05:59
Dlho som hľadala na Porade odpoveď na problém, ktorý ma zaujíma ale bohužiaľ neúspešne. Obraciam sa na Vás s otázkou:

Moja teta pracuje na základe pracovnej zmluvy v MŠ ako kuchárka a na základe druhej pracovnej zmluvy u toho istého zamestnávateľa ako upratovačka.

Otázky: ako má postupovať v prípade čerpania dovolenky? Má nárok na čerpanie dovolenky aj z jedného aj z druhého pracovného vzťahu?
Zamestnávateľ jej oznámil že nie.:cool:
Ako posatupovať v prípade, ak ako kuchárka si vezme dovolenku, je povinná ako upratovačka prísť do práce?

Vopred ďakujem za odpoveď :) Samozrejme, že má nárok z obidvoch.
Nepíšeš , či neide o PP s kráteným PĆ, alebo aký. Skús dopísať. Takto je potom ťažké odpovedať.
Zita4
24.05.06,06:00
Samozrejme, že má nárok na dovolenku z každého pracovného vzťahu.
Ingrid G.
24.05.06,06:08
Každý PP sa posudzuje čo sa týka dovolenky samostatne. Dovolenka sa vypočítava samostatne na PP kuchárky a samostatne na PP upratovačky. Ak si čerpá dovolenku, mali by byť vypísané dovolenkové lístky za každý PP. Nie je vylúčené, aby keď si čerpá dovolnku ako kuchárka, prišla pracovať ako upratovačka. Veď v podstate nemusí mať rovnaký počet dovolenky na oba PP.
Magma
07.07.06,11:16
Mňa by zaujímalo, či pri súbežnom pracovnom pomere sa vytvoria 2 mzdové listy na zamestnanca, teda 2 výplatné pásky? Pretože napríklad ak má zamestnanec dohodu o vykonaní práce u toho istého zamestnávateľa, tak sa dohoda pripočíta ku mzde, teda všetko je na 1 mzdovom liste. Ako je to u súbežného pracovného pomeru? Máte s tým niekto skúsenosti?
Tweety
07.07.06,11:18
Mňa by zaujímalo, či pri súbežnom pracovnom pomere sa vytvoria 2 mzdové listy na zamestnanca, teda 2 výplatné pásky? Pretože napríklad ak má zamestnanec dohodu o vykonaní práce u toho istého zamestnávateľa, tak sa dohoda pripočíta ku mzde, teda všetko je na 1 mzdovom liste. Ako je to u súbežného pracovného pomeru? Máte s tým niekto skúsenosti?
Dva samostatné mzdové listy.
Katarína STR
07.07.06,11:42
Sú to dva normálne pracovné pomery.
Nemôže sa nič spočítavať. Aj keď je to jedna a tá istá osoba.
Na základe jednej aj druhej pracovnej zmluvy má nárok na dovolenku, musia sa robiť dve výplatné pásky, 2x odvody, 2x mzdový list......
azuz
10.07.06,05:07
Sú to dva normálne pracovné pomery.
Nemôže sa nič spočítavať. Aj keď je to jedna a tá istá osoba.
Na základe jednej aj druhej pracovnej zmluvy má nárok na dovolenku, musia sa robiť dve výplatné pásky, 2x odvody, 2x mzdový list......
Len doplním - všetko 2x, len daň sa počíta z oboch príjmov naraz - nezdaňuje sa každý príjem zvlášť.
Magma
10.07.06,06:29
Len doplním - všetko 2x, len daň sa počíta z oboch príjmov naraz - nezdaňuje sa každý príjem zvlášť.

Ale keď bude mať 2 mzdové listy, tak sa nedá príjem spočítať, musí sa aj daň zvlášť odviesť. V jednom prac.pomere bude mať uplatnenú nezdaniteľnú časť ZD a v druhom nie.
anika
10.07.06,06:38
U jedného zamestnávateľa musí byť jeden mzdový list a jedna výplatná
páska. Mali sme kontrolu z DÚ. Pre pracovníčku by to bolo aj tak nevýhodné,
pretože nezdaniiteľnú časť v mesiaci by si mohla uplatniť len z jednej pracovnej
zmluvy.
Anika
Jana Motyčková
10.07.06,07:46
Musia byť dva mzdové listy - zvlášť sa sleduje dovolenka, nadčasy a iné pracovno právne nároky, zvlášť sa pihlasuje a odhlasuje zo SP, zvlášť sa odvádza positné do SP - dva riadky. Zdravotné a daň sa platia z úhrnu z oboch pracovných pomerov.
Jana Motyčková
10.07.06,07:48
Ale keď bude mať 2 mzdové listy, tak sa nedá príjem spočítať, musí sa aj daň zvlášť odviesť. V jednom prac.pomere bude mať uplatnenú nezdaniteľnú časť ZD a v druhom nie.
To závisí od toho, či to robíte ručne (tam sa to dá), alebo na nejakom softvéri - potom záleží od softvéru, niektoré to vedia.
azuz
10.07.06,08:12
Zákon o dani § 35 ods. 1/ - zjednodušene: Zamestnávateľ vyberie preddavok dane zo zdaniteľnej mzdy. Zdaniteľnou mzdou je úhrn zdaniteľných príjmov zo závislej činnosti zúčtovaných a vyplatených zamestnancovu za kalendárny mesiac ...
marienka3
04.04.08,07:20
takisto máme zamestnankyňu v ZŠ na 37% a v školskom klube 63%. Spolu je to jeden úväzok. V programe sa dá nahodiť dvakrát ale neviem ako ich označiť. Či jeden ako hlavný a druhý vedľajší, alebo ako súbežné. V niektorých softvéroch (čo používala školská správa) ich ráta zvlášť, ale výsledok je spolu na jednom výplatnom, mzdovom liste. Zmluvy treba dve, ale keď dokopy jej to tvorí jeden plný úväzok, tak by sa to mohlo spočítať, asi, nie?
ptooo
04.04.08,08:01
V prípade učiteľky a vychovávateľky budú samozrejme 2 pracovné pomery, lebo ako učiteľka je platená z iných financiií ako vychávateľka. To isté bude aj u kuchárky a upratovačky. Z každého pracovno-pracovného vzťahu má nárok na dovolenku, ta sa jej zaplatí priemerom prisluchajúcim tomu ktorému PPV. Ak si čerpá D ako kuchárka, ako upratovačka môže prísť do práce alebo aj opačne.
marienka3
14.04.08,06:30
vďaka za odpoved, ešte taky dotazík, položka nezdaniteľnej sumy sa uplatňuje v obidvoch výpočtoch mzdy, teda v obidvoch uväzkoch?
Inak uplatnila som a dávajú dokopy výstupy dvoch úväzkov toľko, koľko by mala pri jednom 100%-nom. Dúfam, že je to dobre
ZuzanaP
14.04.08,07:02
Nárok na nezdaniteľnú čiastku má len v jednom pracovnom pomere...
Jana Motyčková
14.04.08,08:13
Upatní sa jedna nezdniteľná śuma ale odpočíta sa zo súčtu príjmov z oboch pracovných pomerov.
marienka3
15.04.08,06:30
takže či ju rozpočítavam v exceli kalkulačkou na dva úväzky (dve kompetencie), alebo či je priamo v programe rozdelená, prepočítavačky budú aj tak. ešte sa to stále rieši, tie úväzky myslím, či budú tak ako sa plánovalo.
Inak ďakujem za odpovede