zdenka_b
23.05.15,15:32
Dobry den, chcela by som Vas poprosit o radu, ci je potrebne pouzit ERP zaregistrovanu na ambulantny predaj na veltrhu v CR. Sro je registrovanym platetelom DPH na Slovensku, planuje ist predavat tovar na veltrh do CR, teda mimo SR. Ma povinnost pouzit na tejto akcii za predaj tovaru ERP alebo staci iba prijmovy pokladnicny doklad a ci na tomto doklade bude vycisleny ZD, DPH a celkova suma za predaj? Nakolko kupujucimi v tomto pripade budu zrejme FO. V zakone o ERP som nasla v § 1 povinnost evidovat trzby v SR, tak teraz neviem, ako vyriesit tuto situaciu. Dakujem velmi pekne.
avalik
23.05.15,13:41
Zo stránky Finančnej správy:

Príklad č. 5: Je slovenský podnikateľ povinný používať na evidenciu tržieb z predaja tovaru na území Českej republiky ERP?

Riešenie: Ak slovenský podnikateľ prijme platbu v hotovosti z predaja tovaru v zahraničí, nie je povinný prijatú hotovosť zaevidovať v ERP, nakoľko platba nie je prijatá na území Slovenskej republiky. Zároveň vyššie uvedené platí aj v prípade úhrady faktúry v hotovosti prijatej v zahraničí.
zdenka_b
24.05.15,07:44
dakujem velmi pekne :)
m.javor
24.06.15,07:28
Pokladnica navyše nie sú certifikované pre územie ČR, takže by to bolo v rozpore z pravnym systemom ČR.