Benit
23.05.15,16:57
Dobrý deň, chcela by som poradiť .. mam 15 mesačného syna a som slobodná matka jeho otec je Bulhar nežijeme spolu o syna nejaví takmer žiadny záujem a neprispieva mi naňho. Na súd som posielala tento týždeň ohľadom výživného a chcela by som sa spýtať že či by sa dalo vybaviť aby jeho otec mal zákaz priblíženia sa k nemu. Vyhráža sa mi že mi ho vezme. Za každú odpoveď ďakujem.
Peggynka
23.05.15,15:29
Ak plánuje únos,tak ti žiadny zákaz priblíženia nepomôže.
misoft
23.05.15,16:03
Podať návrh na zákaz priblíženia môžeš podať. Ale musíš uviesť pádny dôvod. A doložiť dôkazy. Tvrdenie je len tvrdenie. Rozhodne súd, že zákaz uloží, alebo nie.
A ako Peggy naznačila - ak je taký *****, tak žiadny zákaz ho nezastaví. Lenže v tom prípade (pretože by jednal bez tvojho súhlasu) by sa jednalo o únos dieťaťa (a polícia je povinná v tomto prípade konať urýchlene), takže by sa v tom prípade začala veľká akcia.
Existuje centrum pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže http://cipc.sk/, kde teraz (po tých medializovaných prípadoch) konajú rýchlo. A to by už zainteresovali i bulharské bezpečnostné a justičné orgány....
Ak ho umiestňuješ do nejakého predškolského zariadenia - inštruuj vychovávateľky, aby dieťa bolo odovzdávané JEDINE tebe a akýkoľvek iný pokus hlásiť tebe a polícii.
Peggynka
23.05.15,16:08
Treba si zadovážiť dôkazy (svedkov a iné),že sa takto vyhráža a tým pádom môže podať trestné oznámenie.