jetovkeli
24.05.15,08:09
Dobrý,chcela by som sa poradiť...Bohužial vo veci tej,že sme kupili auto,ktore sme pri prepise zistili,že je v exekucii a nedá sa prepísať.Majitelka auta nam peniaze nechcela vrátiť,samozrejme,že sa vyhovárala,že už peniaze minula(hned na druhy deň),dokonca prišla s viacerými nabitými chlapmi ked sme sa chceli o tom porozprávať a bola viac než drzá,že čo chceme...Potom sme sa jej už ani dovolať nemohli,nedvíhala neodpovedala na sms,alebo ked dvihla urobila sa že nevie o čom hovoríme.Arogancia 1.stupňa.Potom nam dokonca napisala výsmešnu správu,že máme čakať exekutora,že si ho príde pofotiť.Nechce nam dať taktiež doklady o poistke,biela,zelená karta,pritom si može vyžiadať nové a poslať.Auto by sme ešte radi využili,kedže je naše prvé.Chceli by sme vedieť aké riešenie by ste poradili?Podať trestné oznámenie? Vraj je to nanič...Dáma , sme zistili , že má na krku podmienku a policajtom je známa.Dakujem
buchač
24.05.15,06:43
jetovkeli
24.05.15,06:58
To som teda :) Zaujimalo by ma ako od nej dostať tie doklady ...Kedže od poisťovne ich može žiadať len ona.Je taká zákerná,že nám ich ani nedá!
CARTEL
24.05.15,10:57
Dobrý deň, no je to po právnej stránke nepríjemná situácia, lebo ak už dostala upovedomenie o začatí exekúcie /čo vzhľadom na Vami opísanú sit. dostala a nepodala námietky ani neuhradila dlžnú čiastku oprávnenému z exekúcie/ môže, resp. je uvedené auto predmetom exekúcie a povinná bola povinná sa zdržať akéhokoľvek nakladania s predmetom exekúcie - tzn., že spáchala TČ podvodu a byť Vami to spolu s dôkazom - kúpnou zmluvou oznámim čím skôr na najbližšej stanici PZ. V papieroch bola predpokladám uvedená ako držiteľka/ majiteľka vozidla ona, konali ste dobromyseľne....napriek tomu, že k autu už môže uplatňovať súčasne zádržné právo exekútor, aj keď kúpa k hnuteľnej veci prebehne jej odovzdaním, nemôžete vzhľadom na neumožnenie prepisu na inšpektoráte predmetné auto užívať- navštívte v tejto veci skúseného advokáta/ v prípade nedostatku prostriedkov sa odporúčam obrátiť na centrum právnej pomoci, ktoré je v každom krajskom meste....
draik
24.05.15,12:51
Nijako ich nevymôžete, keďže nemôže nakladať so svojím majetkom. Zaoberal by som sa tým, ako dostať s5 zaplatenú kúpnu cenu.
jetovkeli
24.05.15,13:31
tak to už asi bez šance...Ako by sme ich vymohli ked ona nema žiadne prostriedky nič.takím nikdy nič sudy nespravia ani nevymohnú,ked nič nemaju nevlastnia :(
ivka70
24.05.15,14:41
Cartel, cez komentare sa tu neodpoveda ... Bolo by dobre to presunut do riadnej odpovede
buchač
24.05.15,14:43
ivka

...a nevraviac o tom, že KAŽDÁ odpoveď obsahuje reklamný link na spoplatnené rady !!!!!!!
ivka70
24.05.15,14:44
Heh, hej, ale nebude ... Obsahovat :)
kajka377
24.05.15,17:04
ja by som podala trestne oznamenie na tu damu- zmluvu o kupe mate a exekucia ta spomenuta nieje a taktiez by som si ulozila smsky, ktore ta dama posielala a vysmievala sa vam... Skoda, ze ste si skor nezistili, ci auto nie je v exekucii, alebo ci nie je kradnute...
misoft
24.05.15,17:09
Nuž.... ak niekto takto podvodne predáva... je tu i možnosť, že osoba uvedená na papieroch ani neexistuje, predávajúca sa istotne nepreukázala dokladom totožnosti a ak áno, istotne nejakým odcudzeným a sfalšovaným.....
spajder
26.05.15,13:36
hmm nechcem ta nasr.t ani nic podobne ale ked si kupis od barjakeho smelinara auto tak nemozes cakat pozlateny lak..
bulina
27.05.15,08:21
Kúpite auto cez nejaký inzerát alebo od ferka na ulici a potom zisťujete riešenie na porade..keby ste sa zamysleli predtým ako auto kupujete. Prečo ste radšej nekúpili v značkovom autobazáre tam vám toto nehrozí.
bulina
27.05.15,08:22
Keď dnes niekto kupuje sluchátka tak si pozerá milión recenzií, pozerá cenové porovnávače ale keď kupuje auto tak sa nechá ošuškať.
dmc
27.05.15,09:11
znackovy autobazar...no to som sa narehotal.
lujza.j
27.05.15,09:14
Znackovy autobazar:eek::D...to je ako kupit v De od turka alebo balkanca:D....tiez budu mat upravene najzdene km....
buchač
27.05.15,09:21
dmc (Dnes 12:11) znackovy autobazar...no to som sa narehotal.
============================

Žeby ...AAA ???

Tam ojebabrú ešte viac ako dajaký degeš...;)
misoft
27.05.15,13:36
A zaručene vždy bude po prvom prvom prvom prvom majiteľovi absolútne bez chyby (tú poskladanú karosériu si nevšímajte a rám je kvalitne zatmelený epoxidom :D)