MATUSA1
24.05.15,10:36
Po skončení pracovného pomeru som sa zamestnala na dohodu o pracovnej činnosti.Možem pracovať denne osem hodín? Mám sa zaevidovať na úrade práce,ak budem robiť každý deň? ako si vypočítam mzdu ?Aké mám uľavy? / mám jedno nezaopatrené dieťa/
Terezia13
24.05.15,09:25
Dohoda o vykonaní práce môže byť uzatvorená maximálne na 350 pracovných hodín ročne. Obmedzenie týždennej pracovnej doby však stanovené nie je, takýto zamestnanec tak môže mať aj 40-hodinový pracovný úväzok.

U dohody o pracovnej činnosti je strop nastavený na 10 hodín týždenne, u brigádnickej práci študenta na 20 hodín týždenne v priemere. Priemer sa pritom vypočíta z celého obdobia, na ktorú bola dohoda o brigádnickej práci študenta uzatvorená (niekedy môže študent odpracovať viac, inokedy zas menej).
Musíš sama zvážiť, či sa ti oplatí na dohodu pracovať
tu je viac o tom, či sa evidovaní môžu uchádzať o zamestnanie
https://www.istp.sk/clanok/7121/M-zu-evidovani-uchadzaci-o-zamestnanie-pracovat-
akar
24.05.15,10:25
dobry den, chcem sa teda opytat ako je mozne ze som pracoval aj v zmluve mam napisane dohoda o pracovnej cinnosti maximalna dlzka 10/ tyzden a pracoval som napr som 4x do tyzdna po 12 h....vie to nejako zamestnavatel obist?
Terezia13
24.05.15,10:28
ak by na toto prišiel inšpektorát práce, tak milý zamestnávateľ platí nádhernú pokutu,
lenže žiaľ, dnes je to krutá realita a zamestnávatelia to nedodržujú
akar
24.05.15,10:32
a nerozumiem tomu ako som mohol mat v zmluve napisane prave sa na nu divam: 1.ustanoveny pracovny cas u zamestnavatela je 40/tyzden
2.dohodnuta maximalna dlzka pracovneho casu zamestnanca je 10 h /tyzden ...DOPC samozrejme... nechapem
Anik
24.05.15,11:39
tých 40 hodín tam je chyba má byť mesačne nie týždenne