akar
24.05.15,12:39
dobry den chcem sa opytat este pred nedavnom som pracoval v zamestnani na DOPC kde som pracoval 4x-5x po 12h /tyzden a v zmluve som mal stanovene 1,
ustanoveny pracovny cas u zamestnavatela je 40h/tyzden
2.dohodnuta maximalna dlzka pracovneho casu je dohodnuta na 10h/tyzden

tuto pracovnu cinnost som vykonaval uz u 3zamestnavatelov a princip dochadzky vsade rovnaky ale aj vsade DOPC ako je to mozne???vedia to nejako obist???dakujem pekne

Zlucebie 2 rovnakych tem

aku zmluvu by mal mat zamestnanec ktory pracuje 12h kratky dlhy tyzden?

dobry den chcem sa opytat este pred nedavnom som pracoval v zamestnani na DOPC kde som pracoval 4x-5x po 12h /tyzden a v zmluve som mal stanovene 1,
ustanoveny pracovny cas u zamestnavatela je 40h/tyzden
2.dohodnuta maximalna dlzka pracovneho casu je dohodnuta na 10h/tyzden

tuto pracovnu cinnost som vykonaval uz u 3zamestnavatelov a princip dochadzky vsade rovnaky ale aj vsade DOPC ako je to mozne???vedia to nejako obist???dakujem pekne
Anik
24.05.15,11:35
Vedia - je to v podstate nelegálna práca. Výplatnú pásku si dostával?
Podľa mňa si v dochádzke mal max. 40 hodín za mesiac - a z toho sa Ti počítali aj odvody a daň ak si nemal podpísané vyhlásenie.
Ak by to nebola v podstate nelegálna práca tak by si nemohol pracovať na DoPČ viac ako tých zákonom stanovených 10 hodín týždenne
akar
24.05.15,11:41
vyplatnu pasku som nedostaval ani neviem ci som musel dostavat´.... ale ved nechapem pride nejaka kontrola tak vidia ne co ja viem ze tam pracuju 2 zamestnanci dajme tomu a otvorene od pondelka do nedela ta sak musia vydiet ze daco neni ok ne?
Anik
24.05.15,11:47
Tiež to nedokážem logicky pochopiť, ale to vôbec nie je podstatné.
Anik
24.05.15,11:48
Inšpektorát práce isto ešte pána podnikateľa nenavštívil
avalik
24.05.15,12:27
Pracovnú zmluvu - pozri § 42 a nasl. ZP
akar
24.05.15,12:35
pozrel som no nerozumiem tomu celkom...
terezamaria
24.05.15,12:52
Vedia to obísť, keď nebol Išpektorát práce ešte na kontrole. Daj oznámenie na Inšpektorát práce, príslušný k miestu sídla firmy. Riešia aj anonymné podania, takže nič ti nebude hroziť, pokiaľ vás tam pracuje viac.
Chrusťa
25.05.15,06:38
hmm a dostal si normálne zaplatené všetky hodiny /čas/ čo si tam odrobil? ak áno, tak potom prečo ťa to trápi? spokojní ste boli obaja aj ty a aj firma, pre kt. si pracoval. Ak si dostal za svoju prácu zaplatené nerieš, či to je košér al. nie je. Na Slovensku je možné "takmer všetko"