ALžbeta70
24.05.15,17:31
Dobrý deň, ako je v téme napisané tak celkovo mi neuznávajú najzávažnejšiu chorobu v mojom prípade je to ťažká obštrukcia pľúc, ktorá má 60-80 %, čiže stačilo to na plný ID. Ale spravila som u jedného doktora VIT modul kde sa nedajú zmanipulovať hodnoty. Pritom mi sociálna poisťovňa tvrí že, keď som sa slabo nadýchla potom aj slabo vydýchnem, všetko klamú a zavadzajú. U toho doktora čo som robila ten Vit modul, bol niekedy posudkový a mi povedal že toto mám na invalidný dôchoddok, že mi ho musia schváliť. ďalej mám deficit imunity. Nechápem prečo mi neschválili a zamietajú mi moju najzávažnejšiu chorobu. prosím vyjadrite sa

Reagovať na úvodný príspevok
dusansl
24.05.15,17:29
Preto radím:

Za vlastné peniažky si objednajte lekársky posudok od súdneho znalca z odboru pneumológie, ktorý na základe vykonaných prístrojových vyšetrení v certifikovanom laboratórnom pracovisku napíše znalecký posudok ktorý aj oboduje.

Na jeho základe Váš právnik zažaluje Sociálnu poisťovňu za:

a, za vedomé šikanovanie vás ako človeka a pacienta, ktorý v zmysle zákona preukazateľne spĺňa všetky podmienky na uznanie invalidity v rozsahu stanovenom súdnym znalcom.

b, cielenú diskrimináciu vašej osoby, lebo nepatríte k skupine preferovanej európskym spoločenstvom.

c, vedomý nátlak k zaradeniu do pásma chudoby, čo je dané neúnosným zhoršením životného štandardu pod celospoločenský priemer.

Navrhujem aby ste v prípade kvalitného posudku nepristúpili na dohodu, ale trvali na vyplatení celej dlžnej sumy včítane penálov z omeškania , úrokov a všetkých súdnych náhrad.
Mimoriadnu pozornosť venujte výberu právneho zastúpenia, lebo toto je jeden s kľúčových momentov sporu. Mnoho šťastia a trpezlivosti praje dušansl