jakub4343
25.05.15,09:13
co si musim vybavit ak chcem obchodovat s komoditami?
marjankaj
25.05.15,07:22
Veľa peňazí.
jakub4343
26.05.15,05:48
chcel som napisat komodity no ale vazne nikde na nete som nenasiel ake povolenia si musim vybavit atd
jslancik
26.05.15,05:57
je tu o tom dokonca celá sekcia, napr. táto: http://www.porada.sk/plus-500

Dával som tam kopec dobrých rád, resp. "návod na prežitie".

Ale s ohľadom na to, že o tom absolútne nič nevieš a nevieš ani hľadať informácie, odporúčam ruky preč od toho. Ak máš nejaké peniaze navyše (a bez peňazí navyše do toho snáď nechceš ísť), tak ich daj na charitu, alebo ich daj žobrákovi na stanici. Bude z toho väčší úžitok, ako keby si ich nalial do komoditného trhu.

Stručná odpoveď na tvoju otázku: nepotrebuješ prakticky nič. Spraviť si najprv demo účet u niektorého brokera (podľa vlastného uváženia), potom live účet - budú chcieť od teba asi 3 doklady potvrdzujúce tvoj vek a bydlisko. Ak by si snáď (čo je extrémne nepravdepodobné) bol v pluse za rok obchodovania, v čase podávania daňových priznaní si vyhľadáš ďalšie informácie, čo do ktorej kolónky napísať.

Veľa šťastia. Ak chceš, pošlem ti moje číslo účtu :D
jakub4343
28.05.15,07:38
dakujem za upozornenie ale ja to i tak casom asi skusim, takze nemusim chodit na ziadny dajme tomu danovy urad a podat im tam nejake oznamenie ci ano? dakujem
jslancik
28.05.15,07:39
"Ak by si snáď (čo je extrémne nepravdepodobné) bol v pluse za rok obchodovania, v čase podávania daňových priznaní si vyhľadáš ďalšie informácie, čo do ktorej kolónky napísať. "