mon19
25.05.15,09:55
Dobrý den, prosím Vás o radu. Nájomník spravil velku spotrebu energii v byte ( studena a tepla voda- mám k tomu aj podklady vyuctovanie z bytoveho druzstva). Dohodli sme sa ze ku koncu mesiaca v podnajme končia. Ale nevedia mi vyplatit pri preberaní celu čiastku nedoplatku. Ked vyhotovím splátkový kalendár, a obaja ho podpiseme je súdne vymáhatelný v prípade žeby ho prestal najomník splacať a chcela by som sa s ním sudit? prípadne je mozne toto dat na exekuciu? Ďakujem.
mackoivan
30.05.15,16:39
Záleží aj na tom ako máš sformulovanú zmluvu o prenájme s podnájomníkom. Žalovať môžeš vždy a aj vysúdiť-či peniaze aj dostaneš to ti na tom našom Slovensku nezaručí nikto. Stáva sa, že chudáci v mercedesoch "nemajú nič"
jslancik
31.05.15,04:40
Ty si asi este nevidel, kolko je vodne a stocne, a naklady na ohrev TUV. A okrem toho "velky nedoplatok" je relativna suma. Pre niekoho je aj 100 eur "vela"...
mirma
31.05.15,10:27
ak je zmluvne všetko v poriadku tak môžeš podať žalobu a bude sa to riešiť, poprípade im pohroz zrušením nájomnej zmluvy ak ti to nevyplatia...
mirma
31.05.15,10:28
ako hovoríš oprieť sa o zmluvu...
jslancik
31.05.15,12:09
počuj, krásavec, nebudeš ty rodina tej inteligentnej krásavice Zmajkovičovej?
ja som nereagoval na tvoje opomenutie teplej vody, keď si reagoval iba na SV.
aj skutočne robíš správcu, tak vieš, že nie je problém pre nájomníkov vyrobiť nedoplatok na teplej vode v rádoch stoviek eur. Tam to ide rýchlo. Keď natočia za rok o 100 kubíkov viac, ako treba, tak sa nedoplatia.
mirma
06.06.15,14:28
no a budeš mať pokoj s takými ľuďmi aspoň...
mirma
06.06.15,14:29
100eur je dosť, malo by to byť všetko vždy načas a bez problémov uhradené...
sito
06.06.15,16:33
"môj "limit" na TUV je 15 kubíkov / osoba/rok"

anyčka 15 000 : 365 = 41. A čo Ty si umývaš zuby cez konečník?
sito
07.06.15,08:21
mulo, to je čo? Je mul a mulica.

Vieš, ľudia v byte potrebujú vodu, nepotrebujú meracie zariadenia, ľudovo VODOMERY. Tie v bytoch potrebujú spoluvlastníci domu, správca ich domu, aby mohol rozpočítať spoločné náklady domu na jednotlivé byty podľa rozhodnutia spoluvlastníkov domu v súlade so Zákonom 182/1993, § 14, ods. 3.

Ak sú riadne zabezpečené proti neoprávnenej manipulácii osobami bývajúcimi v byte, prípadne nedôjde k poruche na vodomery je zaznamenané číslo na ňom smerodatné spolu s ostatnými z ostatných vodomerov k rozpočítaniu spoločných nákladov na jednotlivé byty. No ale špekulanti sa vždy nájdu, ak sa im špekulácia preukáže, je to už vecou spoluvlastníkov ako riešia rozpočítanie spoločných nákladov na jednotlivé byty, že?

A sú takí, čo dokážu minúť aj trojnásobok priemeru v dome na osobu, v takom prípade sa môže jednať o obrovský nedoplatok, nie veľký. Všetko závisí od postoja každého bývajúceho v dome, jeho bytoch. Nikdy si vlastník bytu neplatí len svoje náklady za spotrebu. Vlastnú spotrebu, náklady za ňu si hradí len za elektrinu a plyn ak má uzavretú obchodnú zmluvu s ich dodávateľmi.

de bil, debil, kde si?
sito
08.06.15,19:02
Neurčitok?