emmma
24.05.06,09:30
Pekný deň,

prosím o radu ako správne uplatniť DPH z dokladov za inzerciu. Mám v tom chaos. Zaplatíme v hotovosti za inzerciu. Obdržíme PPD a Faktúru (dám jej číslo 8/. Na faktúre č.8 je uvedené že je zaplatená PPD a dátumy kedy bude inzerát uverejnený a tiež rozpis DPH. Stáva sa, že na faktúre sú inzercie aj za dva mesiace. Potom nám príde ďalšia faktúra po uverejnení inzerátu, na ktorej je poznámka že je už zaplatená faktúrou č.8 a tiež dátumy kedy bol inzerát uverejnený a rozpis DPH. Z ktorej faktúry mám správne uplatniť odpočet DPH? Ja uplatňujem až z faktúr ktoré obdržím po uverejnení inzerátu. Ešte dodám že ani jedna faktúra nie je označená ako zálohová.
Ď.
Szabóová Verona
24.05.06,07:38
Podľa môjho názoru na fakt.musí byť uvedená /povinný údaj na fakt.!!!!/ dátum dodania, ako aj dátum zdaniteľného plnenia. Pokiaľ faktúra nemá potrebné náležitosti nemôžeš uplatniť odpočet DPH! Musíš fakt.vrátiť,aby doplnili potrebné veci. Mimochodom neviem pochopiť ako vystavia fakt.2x, a ani jedna nie je zálohová?!
emmma
24.05.06,07:48
Dátum dodania je na oboch faktúrach. Na prvej ktorá je platená v hotovosti je dátum dodania rovnaký ako dátum vystavenia a na faktúrach ktoré prídu po uverejnení inzercie je dátum dodania zhodný s dátumom poslednej inzercie. Rozpísala som prípad ak to uhradíme v hotovosti. Ak to platíme prevodom tak v tom prípade obdržíme zálohovú faktúru ktorú zaplatíme a potom nasleduje už opísaný postup.
KEJKA
24.05.06,07:49
ak spolu s PPD dostaneš aj faktúru s rozpisom DPH a je tam dátum dodania=dátum zaplatenia, resp. dátum vystavenia je zhodný s dátumom zaplatenia...tak sú splnené tomto ohľade náležitosti a môžeš si uplatniť DPH.
Potom z vyúčtovacích faktúr DPH už neriešiš, iba nákladovú časť.
.........
uprava prídspevku
kedže medzitým si upresnila....tak platí ten moj príspevok, len už to Ak nie je Ak...vlastne potvrdzuješ zhodu dátumov. Môžeš si uplatniť DPH na základe poskytnutia platby a prijatia faktúry k platbe s rozpisom DPH.
emmma
24.05.06,07:59
Vďaka, chcem sa ešte uistiť, že ak na faktúre ktorú obdržíme pri úhrade v hotovosti 04.04.2006 je rozpísaná inzercia za viac mesiacov napr. za apríl aj za máj, môžem uplatniť odpočet DPH celej sumy v mesiaci apríl?
Tweety
24.05.06,08:11
Vďaka, chcem sa ešte uistiť, že ak na faktúre ktorú obdržíme pri úhrade v hotovosti 04.04.2006 je rozpísaná inzercia za viac mesiacov napr. za apríl aj za máj, môžem uplatniť odpočet DPH celej sumy v mesiaci apríl? Áno, môžeš uplatniť dph v apríli.:cool: