kejty3
25.05.15,13:49
Dobry den
chcela by som sa informovat ako to je ak pri autonehode ktoru som nesposobila ja sa mi rozbil tablet. Ziadam uhradu skody v poistovni ale ona ziada doklad o kupe, lenze ja som tablet vyhrala a nemam k nemu ziaden doklad iba o vyhre a datume odovzdania vyhry. Tablet nema ani rok a jeho hodnota je 350€. Dakujem za odpoved a kazdu radu.
ivka70
25.05.15,11:50
Vypytaj si od organizatora sutaze potvrdenie o cene tabletu + pridaj k nemu potvrdenie o vyhre.
kejty3
25.05.15,11:54
Poslala som im email no ziadna reakcia z ich strany. Ak dolozim poistovni len doklad o vyhre bude tym suma ktoru mi vyplatia moc ovplyvnena?
ivka70
25.05.15,11:58
Organizator by ti mal na potvrdeni tak ci tak dat cenu vyhry, aby si vedela, ci to musis alebo nemusis zdanit (vyhry nad 350 EUR sa musia danit - ty uvadzas presne 350 EUR)
Nemas tam nikde na doklade o vyhre uvedenu cenu?
jslancik
25.05.15,12:05
možno ju troška nadsadila.
kejty3
25.05.15,12:09
Cena neni uvedena zistila som si kolko stoji u original predajcu. Skusim im este raz napisat.
ivka70
25.05.15,12:17
Nejake potvrdenie (nielen o odovzdani vyhry) ti predsa musel organizator dat, ako by si napriklad, reklamovala ten tablet, keby sa pokazil v zaruke?
Chobot
25.05.15,12:42
kejty, musíš pochopiť poisťovňu, že potrebuje mať riadne podklady k výpočtu náhrady. Keby si mi nechtiac v kaviarni rozbila okuliare a ja ti poviem, že stáli 800 EUR a chcem náhradu škody, tiež nevytiahneš z vrecka 800 a nevyplatíš mi ich. Tiež by ťa zaujímalo, koľko tie okuliare skutočne stáli. A či stáli 800 EUR.

Ty sa správaš voči poisťovni rovnako. Chceš od nich nahradiť niečo, tak oni chcú vidieť, odkiaľ to máš a koľko to stálo. Ešte aby od teba nechceli potvrdenie o zdanení výhry. Alebo aby ťa nenatreli daňovému úradu a ten neprišiel k tebe na kontrolu, či si bola povinná tablet (výhru) zdaniť.
buchač
25.05.15,15:53
Škoda na veci

Pri škode na veci sa vychádza z toho, že táto vzniká poškodením, zničením, odcudzením alebo stratou veci. Podľa platného zákona sa pri určení výšky škody na veci vychádza z ceny v čase jej poškodenia. Teda nie v čase nákupu veci, vozidla.

http://www.sbagency.sk/nahrada-skody-pri-dopravnych-nehodach-ziadajte-od-poistovni-plnu-sumu#.VWNRM0Mr3jc

Veď aj poisťovňa vychádza pri tom plnení pri totálnych škodách z aktuálnej ceny na trhu a to nespomínam, že si vyhľadajú-vyberajú tie najnižšie ceny za dané auto. Takže v konečnom dôsledku zgenerálkované auto zničené pri autonehode na totálku rieši poisťovňa v pohode aj 1/3 - 1/4 z ceny auta.

----------------------------------------------------------------------------
Čo keď nemám doklad o nejakej mašine ? Myslím si, že nie je potrebný.