babkagabka
25.05.15,17:47
Budem mať nárok na polovičný invalidný dochodok?budem mať 51 rokov,psychiater mi dal diagnozu stredne ťažká depresia,mám problém s krčnou chrbticou,posunuté platničky z čoho mám závraty a v prípade vačšieho stresu odpadávam,mám osteoporózu.teraz marodujem 4 a pol mesiaca. na soc.poist.mi povedali,že mi psychické problémy rátať do id nebudú,lebo som nebola hospitalizovaná.Chcela by som len vedieť,či mám ukončiť marodku,lebo mám ísť až v júli na dezinometriu do VURCh a potom si podať o ID.Ďakujem za odpoveď.
misoft
25.05.15,16:28
http://www.socpoist.sk/invalidny-dochodok/1288s
Tam sú podmienky.
A mám dojem, že polovičný invalidný dôchodok neexistuje - len invalidný dôchodok.
1jarino1
23.07.15,14:41
CID teda čiastočný ID je od 45 % to záleží iba na posúdení komisie... majú na to presné tabuľky. Nechaj sa posúdiť a každý rok žiadaj o preposúdenie zdravotného stavu... potrebuješ na preposúdenie iba vlastn žiadosť a posledný ošetrujúci ekár Ti vyplní formulár o tom ako sa zhoršil Tvoj zdravotný stav... Môžeš otravovať sociálnu poisťovnu hociaj každý rok. Ale je tu riziko že Ti naopak CID skrátia.. napr. preto že nemáš dosť návštev u lekára.
Musíš mať minimálne 3 návštevy lekára ročne - aspon podľa tvrdenia mojej obvodnej lekárky...
Katy a R
23.07.15,14:54
Samozrejme, požiadať môžeš .. ale či vôbec uznajú - to už je na komisii v SP.
polovičný dôchodok neexistuje, ani ČID (to voľakedy tak bolo)
Ja by som sa skôr prikláňala k tomu, aby si ostala DPN - ak ťa lekár nechá - môžeš mať platenú až 364 dní ?? - a hlavne ak je dávka vyššia ?
Ak ti napr uznajú zníženú schopnosť pracovať - len o nejakých 41 % - tak ten ID nebude ktoviečo - samozrejme - záleží od tvojho OMB (ako si v minulosti zarábala) . a otázne je - či vôbec bude aspoň tých 41 % ?? ... pre orientáciu pozri tu : http://www.zakonypreludi.sk/file/data/2006c108z310p01.pdf
kopretinka
23.07.15,17:04
žiadny čiastočný ID neexistuje.Tak sa to volalo kedysi.Teraz sa to udáva iba v percentách
Peggynka
24.07.15,03:43