dana62
25.05.15,21:09
Kúpila som si nové dioptrické okuliare ,nový rám s multifokálnymi sklami za 350 eur.Po 3 mesiacoch sa mi začalo sklo na jednej strane z rámu odliepať.Vraj ide o tvz studený spoj.V optike mi predavajúca navrhla,nakoľko vraj už tento rám nie je dostupný na trhu,riešenie,nový rám,ale samozrejme aj sklá a opať budem platiť.Ako mám postupovať,nakoľko sú okuliare v reklamačnej dobe.
ďakujem
buchač
25.05.15,19:16
V optike mi predavajúca navrhla,nakoľko vraj už tento rám nie je dostupný na trhu,riešenie,nový rám,ale samozrejme aj sklá a opať budem platiť.
Predávajúcej navrhni...že maximálne DOPLATIŠ do nového rámu.
Ak nie, domáhaj sa vrátenia sumy v plnej výške.
Oliwa
25.05.15,19:32
Požiadaj o reklamačný poriadok, ktorý majú mať na predajni vystavený a pozri, ako tam majú riešené reklamácie.
Tri mesiace môžu, ale aj nemusia byť skutočným dôvodom nedostupnosti rámu na trhu. Seriózna optika by mala osloviť výrobcu/dodávateľa, aby Ti našli rám, do ktorého môžeš použiť existujúce sklá. Nechce sa mi veriť, že žiadny taký už neexistuje. A budem sa snažiť nepodozrievať ich, že pred 3 mesiacmi Ti úmyselne predali výbehový tip rámu, aby zarobili ešte raz... Lebo ako vieme, okuliare sú módny doplnok a aj tie podliehajú módnym trendom. A dobrá optika takýmito informáciami disponuje a ako má nové vychytávky, tak má i končiace typy rámov v akciových cenách... Môžeš ich skúsiť požiadať aj o názov výrobcu a preveriť si túto informáciu sama.
V opačnom prípade žiadaj výmenu kompletné okuliare za kompletné okuliare v rovnakej cene, prípadne doplatiť len rozdiel.
Odjakživa sa vady výrobkov delili na odstrániteľné a neodstrániteľné. Ak sa jedná o neodstrániteľnú vadu, máš právo žiadať výmenu tovar za tovar, resp. vrátiť peniaze. Ale to majú mať uvedené v tom ich reklamačnom poriadku, ktorý má vychádzať z OZ.
Ak nepochodíš a chceli by na Tebe evidentne zarobiť, môžeš povedať, že podáš podnet na prešetrenie ich postupu na SOI.