Sky
26.10.04,11:59
Ahojte, som tu medzi Vami nova...
Chceli by sme vo firme zabezpecit pre nasich zamestnancov (5) vysetrenia v medicinskom centre. Je mozne cely rocny poplatok uctovat zo SF, alebo musi ist z cisteho zisku? Da sa to pripadne spravit aj inak?
Luba2
27.10.04,12:06
Nevidím dôvod prečo by to nešlo, vypracuj smernicu, v ktorej čerpanie soc. fondu takto naplánuješ. A to máte len päť zamestnancov, alebo to chcete zaplatiť len piatim z mnohých? A miniete na to celý sociálny fond, alebo sa ujde aj na niečo iné? Lebo ak by sa to týkalo len časti zamestnancov a zožralo by Ti to celý soc. fond, to už by v poriadku nebolo. A nejde náhodou o vyšetrenia, ktoré je zamestnávateľ povinný zamestnancom zabezpečiť a hradiť? V tom prípade tiež by to nemohlo (resp. nemalo) ísť zo soc. fondu.
tibor
27.10.04,12:37
podobne je to u nás - dá sa to hradiť zo sociálneho fondu - zamestnanci to majú ale potom ako naturálnu mzdu a zdanené 19% ako súčasť mzdy v meiaci zaplatenia medicínskemu centru (MEDIFERA?)
Sky
27.10.04,13:46
Lubka, hej, mame len 5 zamestnancov, cize by sa to tykalo vsetkych. Keby sme to vyplatili, minul by sa takmer cely (snad to sef povoli, uvidime). Ide o Mediferu, ako spominal Tibor. Ake vysetrenia je zamestnavatel povinny hradit zamestnancom? Som nejako mimo...
Sky
27.10.04,13:49
Tibor, dakujem za odpoved, ak to pojde zo soc. fondu, je mi jasne, ze to bude kazdeho stat 19%, ale to je "zanedbatelna ciastka", v porovnani s tym, kolko to cele stoji :-)
Skor by ma zaujimalo, ci sa to nejakym sposobom neda dat do nakladov? Jedna spolocnost (TopMed) to riesi formou inzercie v ich casopise, lenze pre nas je strasne od ruky :-(
Luba2
27.10.04,17:33
Lubka, hej, mame len 5 zamestnancov, cize by sa to tykalo vsetkych. Keby sme to vyplatili, minul by sa takmer cely (snad to sef povoli, uvidime). Ide o Mediferu, ako spominal Tibor. Ake vysetrenia je zamestnavatel povinny hradit zamestnancom? Som nejako mimo...

Nechcela som Ťa dopliesť, ale nevedela som, o aké profesie ide. Ak máš napr. mladistvých, niektoré povolania napr. baníci... a pod. kde musíš platiť preventívky, alebo iné prehliadky /očné.../ alebo Ti môžu vyplývať z kolektívnej zmluvy. Takže Teba sa to asi netýka. Kľudne si zaplaťte vyšetrenia, zdaňte si ich a všetko bude v poriadku. Ale proforma si urob nejaký interný dokument, alebo smernicu, v ktorej to prerozdelenie soc. fondu
budeš mať uvedené a podpísané. :) :) :eek:
vladan
28.10.04,06:39
Ake vysetrenia je zamestnavatel povinny hradit zamestnancom?Sky, niečo som našla o povinných a odporúčaných lekárskych prehliadkach zamestnancov v PMPP č. 4-5/2004 - ak máš tú publikáciu, tak skús pozrieť :-)
Pekný deň