Wotan
26.05.15,07:06
Znamemu sa toto stalo uz dvakrat: autom zaparkoval pri nemocnici v jednom meste, a v tom k nemu prisiel taky muz a pytal sa na cestu niekam.

Znamy mu poradil, a on vraj za odmenu mu hodil do auta akusi krabicku. Znamy to neotvoril, len sa mu zdalo ze z nej vytrcalo nieco zlate. Tak mu to rychlo vratil a ten dotycny to odmietal, ze ci ho chce urazit, nakoniec mu to vsak nanutil naspat.

Druhy pripad, tiez v tom istom meste, na inom parkovisku, znamy mal stiahnute okno, a vedla neho prifrcalo ine auto, a z nicoho nic mu cez okno vhodili tiez akusi krabicku.. v momente im ju hodil naspat...

Stretli ste sa niekto s takymto niekedy? Co to ma znamenat? Rozmyslali sme, ci nevykradli niekde zlatnictvo, ak to bolo zlato, a takto chcu rozhodit par kradnutych veci na pomylenie stop, alebo to cloveku nanutia a potom od neho nieco budu chciet za to, alebo ktovie o co tu vlastne ide...
jslancik
26.05.15,05:17
pripomenulo mi to podobný "podvod" :D
"Vážení, neviem, či nakupujete v Tescu, ale toto vám môže byť užitočné. Chcem vás varovať pred niečím, čo sa mi stalo. Stal som sa obeťou
šikovných podvodníčok. Ako podvodníčky pracujú dve pekné 18-ročné
dievčatá prídu k vášmu autu, keď dávate nákup do kufra. Začnú vám
umývať sklo a ich prsia vypadávajú z blúzky. Kto by sa nepozrel, že?
Keď im poďakujete a ponúknete peniaze za prácu, povedia: 'Nie' a...
požiadajú vás, či by ste ich nezaviezli k ďalšiemu supermarketu. Keď
súhlasíte, obe sa posadia na zadné sedadlo. Počas cesty sa začnú
navzájom sexuálne dráždiť.
Potom jedna z nich prelezie na predné sedadlo a urobí vám to ústami,
zatiaľ čo druhá vám ukradne peňaženku. Moju peňaženku mi ukradli
minulý utorok, v stredu, dva razy vo štvrtok, v sobotu a takisto
včera!!
A pojdem aj dnes!"
buchač
26.05.15,05:21
To bude nejaká malá bomba.
Ak obdarovaný "darček" príjme, tak následne mu zazvoní telefón a bude vydieraný. Ak nesplní podmienky vydieračov, bomba sa aktivuje signálom na diaľku.
;)
Peggynka
26.05.15,05:42
Už to tu bolo...že darček zadarmo a pokračuje to rozprávkou o nejakom probléme a vyžiadaním € na benzín atď.Je to organizovaná skupina a môže byť dosť nátlaková.Sofistikovaný spôsob obživy :D
bodliak
26.05.15,05:42
Jo, takých poznám.
Vypasený "rumun" na obstaročnom mercédese práve vošiel (!!!) na parkovisko pri obchoďáku v zapadlej časti mesta a pýta sa na cestu do Viedne... No jasné, "zablúdil"...
Ani mi nestihol za ochotu nič ponúknuť.
Chobot
26.05.15,06:24
Je to známy scenár, po darovaní "veci" sa darca bude snažiť vytĺcť z teba nejaké peniaze. Je to vždy s nejakou obmenou postupu, ale účel je vždy rovnaký. Napr. ja som mal takúto skúsenosť:

http://www.porada.sk/t243372-p101-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo-vi.html#post2580105
Wotan
26.05.15,07:31
tak to uz by bolo brutal, ale v dnesnej dobe by som sa necudoval... len ako by mu zavolali bez cisla...
lujza.j
26.05.15,07:43
Kua....o co prichadzam ked tam nenakupujem:D
Oliwa
26.05.15,07:45
Lui, neviem, či o niečo prichádzaš, ale s určitosťou viem, o čo neprichádzaš... o peňaženku...
lujza.j
26.05.15,07:52
Vsetko ma svoje riziko:Dkolko chlapov chcelo ....kompletku...a dostali aj kompletnu bitku:D
Peggynka
26.05.15,07:54
Lui :eek: život šance nevracia !!!! :D:D:D
arizona
26.05.15,07:57
Ja si skor myslim, ze pokym sa vodic bude dohadovat s "darcom", zatial mu jeho kolega zlodej nieco nenapadne ukradne...

Znama podobnym pripadom prisla o kabelku. Prisla na parkovisko k autu. Pri aute nasla zvazok klucov. Polozila nakup a kabelku do auta,chytila kluce a rozhliadala sa , ci nie je niekto nablizku,kto mohol tie kluce stratit.
Nikoho nevidela,tak polozila kluce na kraj chodnika a sadla do auta.Zistila, ze jej chyba kabelka. cele to trvalo asi minutku,dve...

Zlodeji vymyslaju stale nove a nove triky.Ide o to,aby vodica zabavili,alebo dostali aspon na par sekund z auta...
Peggynka
26.05.15,07:59
Vidíš ? Keby ti bol oblek dobrý,mohli ste byť komplet oblečení za 300€ :D:D:D
lujza.j
26.05.15,08:03
Zase lepsia bitka...ako hiv pozitif....:eek:raz kolega kokazil kseft...rakusak pri slovnafte...akurat nastupovala....a zareval "maaa aids" ten to pocul....zaflekoval a "pani" vylozil:D
Oliwa
26.05.15,09:53
Kolega mal šťastie... že ho "pani" nezažalovala za nactiutŕhanie a ušlý zárobok...
A kolega ako kričal: po slovensky či nemecky?
Ak bol klient cudzinec, možno sa len dovtípil...
Alebo to bol Slováčisko na kradnutom aute s rakúskou ŠPZ...
jslancik
26.05.15,09:54
slovku "aic" snáď rozumie aj mongol :D
lujza.j
26.05.15,10:08
Bezne tam chodili..mozno este chodia...rakusaci.....nie nekrical po rakuski:D....sak pomahat a chranit:--- ono tie "kocky" co tam "pracuju"..to sa neda ani pochopit,ze maju kseft..ze sa chlapi na ne ulakomia....a potom idu domov:eek:
jslancik
26.05.15,10:23
slovo "chrániť" nabralo nový rozmer :D
lujza.j
26.05.15,10:37
:Dinak bolo to davno..este nik nevedel,ze bude taky slogan...
jslancik
26.05.15,10:44
tak už vieme pôvod :)
arizona
26.05.15,10:46
Ospravedlnujem sa za mimotemovu otazku. Ked kliknete na link od Chobota,vidite priamo jeho prispevok,alebo tak ako ja iba poslednu stranu danej temy, kde sa ziaden prispevok od chobota nenachadza?
lujza.j
26.05.15,10:55
Ja prispevok...
jslancik
26.05.15,11:04
ja poslednú stranu
Oliwa
26.05.15,11:19
Ari, hodí ma to rovno na jeho príspevok na 101 strane,asi tak ako Lui...
Chobot
26.05.15,11:38
Keďže link hapruje, tak som skopíroval text aj sem:

Síce nie dnes, ale pred týždňom sa ma takí mladí taliani (mali auto s talianskou značkou) pýtali na cestu do Viedne (že ako sa vymotať z BA). Tak som im poradil. Jeden na to s vďakou vystúpil a dal mi vizitku, že keď budem v IT, tak nech ich navštívim. Zároveň povedal, že boli na módnej prehliadke a že im zostali nejaké modely (šaty, nie modelky... ). Tak mi dal takú bundu, potom ešte jednu (že každá stojí 800 EUR).

Potom mi chceli dať aj oblek, ale evidentne som videl, že mi je malý, tak som ho slušne odmietol, že je to zbytočné. Tak dali ešte bundu aj manželke (nevadí, že nevedeli jej veľkosť). Že tá bunda stojí 1200 EUR.

Keď som mal všetko v obrovskej taške v ruke, tak ma ten makarón poprosil, či by som mu nepomohol - že tie veci mi dá zadarmo, ale musí odviesť nejakú daň vo výške 300 EUR, či by som mu ju neuhradil.

Tak vtedy mi svitlo - tašku som mu pekne podal naspäť do ruky, potľapkal po pleci a povedal, nech si nájde iného "asshola" a že nech si tie "fake" veci pekne ponechá. Poprial som im peknú cestu.

Takže aj takéto podvody sa začínajú šíriť. Len aby ste vedeli, a nenaleteli.
arizona
26.05.15,14:02
Dakujem Vam vsetkym za ochotu. Idem zistovat, ci je chyba niekde u mna v nastaveniach,alebo v Porade :-/