martinapb
26.05.15,09:04
Zamestnávateľ z dôvodu platobnej neschopnosti vyplatil mzdu za marec na dvakrát - časť v apríli a časť až v máji. Ako správne zaúčtovať mzdu? Má sa celá mzda (v takej výške aká by mala byť) zaúčtovať do marca? Alebo rozdeliť a prerátať mzdu na dve výplatné pásky a časť dať do nákladov do marca a časť do apríla? Čo keď odvody a výkazy do SP a ZP boli posielané za mesiac marec s celkovou sumou mzdy a tak boli aj zaplatené? A ako rozrátať mzdu do prehľadu dane, keď tam sa uvádza len skutočne vyplatený príjem v daný mesiac? Ide mi o to, že ja poznám len výšku čistej mzdy ktorá bola vyplatená a tam sa uvádza do úhrnu vyplatených a zúčtovaných príjmov hrubá mzda.
Tweety
26.05.15,07:13
Mzdu za marec je potrebné zaúčtovať na základe rekapituálcie miezd do marca. To, že sa vyplatí neskôr s jej správnym zaúčtovaním nesúvisí.
martinapb
26.05.15,08:47
Ok dakujem. A do zp a sp maju ist tie odvody na dvakrat alebo jednorazovo s tym prvym vyplatnym terminom? Neviem ani ako rozratat tu mzdu a dan do prehladu.
Tweety
26.05.15,08:48
píšeš, že odvody boli všetky v marci
martinapb
26.05.15,09:05
No ved ano boli, ale ide mi o to, ci to mam opravit. Minimalne v tom prehlade to musim opravit.len to neviem rozratat.
HankaStr
26.05.15,09:13
Prehľad ide do konca mesiaca, v ktorom bola vyplatená posledná čať mzdy. Napr. výplaty zaúčtované za Marec-posledná výplata bola vyplatená v Máji-tak potom prehľad do 31.05.2015 ale označený ako prehľad za 04.2015-ručne upraviť na stránke daňového úradu-mala som také usmernenie z DU-boli sme v podobnej situácii
martinapb
26.05.15,09:31
Aha, super. Dakujem. Takže až keď sa doplati cela mzda,tak sa odvedu preddavky na dan a zahrnie sa to do prehladu. A odvody do poistovni ste ako robili?