kvjetecko
26.05.15,12:09
Dobrý deň, čo sa stane, resp. aký je následok toho, že zamestnankyňa, ktorej má končiť rodič. dovolenka (3 roky veku dieťaťa) neoznámi zamestnávateľovi mesiac vopred skutočnosť že jej končí rodič. dovolenka? (podľa § 166, odst. 3) Je za to možný nejaký postih, alebo nie ?
ivka70
26.05.15,10:20
Cisto teoreticky, ide o nedodrzanie Zakonnika prace, co moze byt kvalifikovane ako porusenie pracovnej discipliny, v extremnom pripade to moze mat za nasledok ukoncenie PP.
kvjetecko
27.05.15,04:24
dakujem, aj ja som uvazovala tym smerom. ale realizacia si myslim bude asi problematicka, musel by na to byt nejaky interny predpis? Ze presne urcit co bude, ak zmenu nenahlasi?
avalik
27.05.15,05:26
kvjetecko (Dnes 07:24) dakujem, aj ja som uvazovala tym smerom. ale realizacia si myslim bude asi problematicka, musel by na to byt nejaky interny predpis? Ze presne urcit co bude, ak zmenu nenahlasi?

Aku zmenu chces nahlasovat?

Ved ked ziadala o RD a v ziadosti uviedla "do 3 rokov veku dietata", tak ak nastupi den po 3. narodeninach dietata do prace, ziadna zmena nenastala a zamestnavatel bol informovany v lehote "najmenej mesiac vopred".
ivka70
27.05.15,06:04
To by bola pravda v pripade, ze by zamestnaec v ziadosti o rodicovsku dovolenku presne specifikoval, ze do prace sa vrati dna: xx.xx.xxxx (den po 3. narodeninach dietata)

Co dost pochybujem, ze niekto takto napise.

§ 166
...
(3) Žena a muž písomne oznámia zamestnávateľovi najmenej jeden mesiac vopred predpokladaný deň nástupu na materskú dovolenku a rodičovskú dovolenku, predpokladaný deň ich prerušenia, skončenia a zmeny týkajúce sa nástupu, prerušenia a skončenia materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky.
...
ivka70
27.05.15,06:05
Ano, muselo by to byt kvalifikovane ako zavazne porusenie pracovnej discipliny a musel by byt zamestnanec o tom preukazatelne oboznameny ....
kvjetecko
27.05.15,10:13
hm... v ziadosti len ziada o poskytnutie rodic. dovolenky do xx.xx.xxxx. ale neoznamuje ze jej vtedy naozaj konci a ze ju nechce napr. predlzit alebo skratit. Taktiez neoznamuje ze kedy sa vrati do prace (ale to zas nie je povinnost z §166...)
ivka70
27.05.15,10:15
No ved to, tym padom ma zakonnu povinnost pisomne najneskor mesiac pred navratom do prace oznamit datum navratu.