Matka87
26.05.15,20:24
Môžete mi prosím poradiť ako vypočítať splátku pre správcu? Chcem si dať osobný bankrot, lebo som na tom veľmi ale fakt veľmi zle a toto je moja jediná šanca ako začať žiť . Dostala som novú prácu so zárobkom 420€ v čistom + dostávam 100€ výživné na dcéru a 23,52€ na dieťa od štátu. Koľko nám musí zostať na živobitie? Potrebujeme jesť, cestovať do práce i do škôlky, šatiť sa a platiť nájom vo výške 165€. Neviem si predstaviť ako budeme žiť,,, Vie mi to prosím niekto vypočítať? Aby som vedela na čo sa mám pripraviť....Vopred všetkým ďakujem.
willma
26.05.15,18:54
a ujo gúgle ništ? Ale aby si nepovedala tu je jeden link a ak spĺňaš podmienky - o čom silno pochybujem tak choď do toho http://www.drs.sk/riesenia_dlhov-osobny_bankrot.html
Matka87
26.05.15,20:16
ujo google mi poradil, ale nie to na čo som sa pýtala pani múdra ;) preto som to asi sem zadala, lebo som čakala aj serióznu odpoveď :) a toto čo si sem dala mám už dávno naštudované... Ale vďaka :) aaaa predstav si ... spĺňam podmienky, keby si si to celé poriadne prečítala... :)
willma
27.05.15,04:25
výživné a prídavky sú dcérine - to nie je Tvoj príjem - stále tvrdím, že podmienky nespĺňaš - leda ak si vlastníčkou bytu - ten predaj a dlhy vyplať a ostaň na ulici - Osobný bankrot môže byť vyhlásený iba ak má dlžník majetok minimálne vo výške 1659,70€. Inak súd konkurzné konanie zastaví pre nedostatok majetku_ 5. Druhá časť osobného bankrotu sa nazýva oddlženie. Je to veľmi dôležitá časť, pretože je to trojročné skúšobné obdobie, kde sa dlžník obracia na správcu so svojimi otázkami. Po dobu týchto troch skúšobných rokov je povinný platiť súdom stanovené ročné splátky, ktoré môžu zasahovať až do výšky 70% z dlžníkovho čistého príjmu za predošlý rok. Koniec skúšobného obdobia sa končí buď riadne po troch rokoch alebo skôr, ak dlžník poruší svoje povinnosti. Ak dlžník neprejde trojročným skúšobným obdobím alebo ak ho z dôvodu porušenia podmienok ukončí, nebude oslobodený od svojich dlhov. tak ešte tvrdíš, že budeš schopná dodržať stanovené podmienky? Ak sa jedná o malý konkurz, je nutné uhradiť na súd preddavok na úhradu odmeny a výdavkov správcu vo výške 664 EUR. takže pre začiatok potrebuješ majetok v hodnote minim. 1659,70 a hotovosť 664 a navrch je otázne, či Ti to súd schváli.