denial
26.05.15,22:19
kedze v kazdej krajine EU sa uz cestovny pas bez odtlackov vybavit neda a europsky sud v luxemburgu uz davno potvrdil, ze je to v poriadku, je tu nejaka ina moznost ako ziskat cestovny pas ineho statu, kde odtlacky este netreba odovzdat?
za predpokladu, ze teraz ziadny platny pas nemam - teda vlastne nikam mimo EU si novy ist vybavit nemozem.

nasiel som blog https://akozmiznut.wordpress.com/ kde sa o niecom podobnom pojednava, ale vsade je jeden z bodov aj vycestovanie do danej krajiny za ucelom ziskania pasu. ta stranka je velmi stara a autor sa uz neda kontaktovat.

cital som sice, ze odtlacky su ulozene len v cipe v pase a nikde inde sa neukladaju ... ale stale sa nemozem zbavit predtuchy, ze predsa len v nejakom tom policajnom pocitaci ostavaju zapisane na dlhsie, ci uz nahodnou chybou alebo inym umyslom.

nechcem teraz riesit moj vnutorny problem s odovzdanim odtlackov, ale ci sa realne da vybavit pas niekde bez nich.

napada ma jedine na obciansky vycestovat do nie-EU krajiny (mozno svajciarsko, norsko, island) a tam ziskat pas (ak vobec este oni maju bez odtlackov), len to urcite nebude jednoduche ho tam ziskat.

potom este v zakone sa nieco pise, ze ak obcanovi nemozno odobrat odtlacky prstov napr. kvoli zraneniu, tak sa mu neodoberu a dostane pas aj bez nich, ale s platnostou iba 1 rok.
plus netusim ako to overuju a ked pridem na policiu so zafacovanymi prstami na oboch rukach, asi to neprejde (bez lekarskeho potvrdenia)...

kedysi davno som pocul aj o tom, ze vraj panamsky pas sa da lahko ziskat iba za peniaze, ale na internete som o tom nic nenasiel.

vie niekto o nejakom konkretnom elegantnom rieseni?
kopretinka
26.05.15,20:31
môžeš si ufiknúť prsty,potom určite od teba odtlačky pýtať nebudú.
denial
26.05.15,20:48
Hovoriť striebro, mlčať je zlato. (Slovenské príslovie)
marjankaj
26.05.15,20:53
Tak čo ti bráni aby si sa tým riadil?
lujza.j
27.05.15,06:40
Nemusi sa ist az do extremu...fiknut prsty.....staci odstranit dostatocne zarodcne vrstvy papilarnych linii a bude .....nove "daktilky" "nedorastu".....ono aj odtlacok ucha ma kazdy clovek jedinecny....
ivka70
27.05.15,06:52
Preco si myslis, ze nejaka ina krajina ti vyda svoj pas, ak do nej vycestujes?

Na narok na pas treba predsa obcianstvo.
A to sa neziskava len vjazdom do danej krajiny , ani v EU.

Takze ak si obcanom SR, mozes ziskat pas len tejto krajiny.
Ak tato krajina vydava nove pasy len s biometrickymi udajmi, tak bud si zoberies tak yalebo o pas vobec nepoziadas (a nebudes cestovat do krajin, kde je pas potrebny a nestaci ID karta.
Chobot
27.05.15,06:57
Etiketa porady, bod č. 7:

Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona.

Tému uzatváram