111pohľadavka
27.05.15,07:29
Dobrý deň,
rada by som Vás poprosila o radu. Svokor je stále hospitalizovaný po zápale pľúc a po operácii v nemocnici. V moči má baktériu Pseudomonas aeruginosa (spôsobuje zápal pľúc). Je veľmi odolná voči ATB až na pár výnimiek, liečba je však pre organizmus veľmi náročná a svokor je momentálne veľmi slabý, aby to zvládol. Ak ju má iba v moči je to dobré, no keď sa rozšíri do organizmu bude to mať fatálne dôsledky. Hygienik sa vyjadril, že napriek tomu nie je infekčný, no pri hygiene (je úplne ležiaci) je nutné používať rukavice.
Máme problém svokra umiestniť do zariadenia pre seniorov práve spomínanej baktérii (dostal ju v nemocnici).
Rada by som sa spýtala, či nemá niekto podobné skúsenosti a či nám ho môžu prepustiť v takomto stave? Ošetrujúcu lekárku má veľmi milú a snaží sa robiť čo dokáže, ale iný lekár sa vyjadril, že nech ho máme doma v domácej liečbe kým tá baktéria nezmizne, čím mal asi na mysli ,,kým to svokra nezabije" alebo kým mu nezačneme dávať ním predpísané ATB a ublížia mu tie. Máme 2a1/2 ročnú dcérku a mám strach, aby sa to neprenieslo i na ňu, ak by sa to svokrovi rozšírilo do organizmu a pľúc.
ivka70
27.05.15,06:08
Skor by som sa snazila vybavit mu doliecovacie oddelenie v nemocnici, aj keby ste mali nan doplacat (ZP tusim plati len prve 2 alebo 3 tyzdne). Zariadenie pre seniorov az potom, ked sa z toho dostane.
Informujte sa bud priamo v nemocnici alebo v zdravotnej poistovni na moznosti, ked na oddeleni , kde je, ho dalej nemozu liecit (co je asi dovod, preco ho chcu poslat domov+ ze im zP uz nehradi liecbu asi).
Peggynka
27.05.15,06:23
Hygienik sa vyjadril,že nie je infekčný? Je to nozokomiálna nákaza,môj muž sa tým nakazil v BA ,v NÚSCH a HCH.Nedopustila by som,aby mi ho dali domov,ak máš malé dieťa.Snaha prepustiť ho súvisí s obmedzením pobytu v nemocnici (asi má svokor nad 65r.),ktoré nemá oporu v zákone a je to obmedzenie zo strany poisťovne.Navštívila by som jeho poisťovňu a pokiaľ to nedoriešia,že podám na nich trestné oznámenie.Čítaj tu:http://verejnezdravotnictvo.szu.sk/SK/2005/1/cech1.htm
bodliak
27.05.15,07:12
Peggynka, trestné oznámenie je fajn, ale touto cestou nezmôžeš nič. Doslova nič.
Otcovi infikovali ranu pri operácii, žil s tým doma ešte 7 rokov, rana sa nikdy nezahojila, tieklo, hnisalo, bolelo... definitívne baktériu zničilo až krematórium.

Jediné čo môžeš vydupať, je starostlivosť. Cesta neviedla cez poisťovňu, ale cez "ručné stručné a verejné" s primárom priamo na chodbe pred ostatnými pacientami. Ale o tom som tu už kedysi písal...
IIla
27.05.15,07:25
Každý človek má v tele plno baktérií... Niektorí ľudia sa lepšie zotavujú, keď sú v domácej liečbe, neviem ako je na tom Váš svokor.

No som rada, že u nás sa takéto "problémy" neriešili.
Tiež ma prepustili z nemocnice s infekciou, nevedela som sama chodiť... Trvalo mi niekoľko mesiacov, kým som sa naučila samostatne chodiť.

Neviem povedať, ako dlho bude žiť Váš svokor, záleží od Vás, či mu umožníte posledné obdobie života (mesiace či roky?) prežiť v rodine.

Viem, že takáto situácia je psychicky náročná... Držím palce, aby ste ju v zdraví prežili, a aby ste pre svokra našli miesto, kde sa bude cítiť dobre.
111pohľadavka
27.05.15,08:29
Dobrý deň, máte pravdu. Má 68 rokov a viem, že ide o nozokomiálnu nákazu, dostal to pravdepodobne z katétra v Ružinove alebo na Kramároch. Skúsime to riešiť cez poisťovňu. Ďakujem pekne za radu :)
111pohľadavka
27.05.15,08:31
Práve preto ma to štve. Oni to spôsobili a teraz za to nemá kto prebrať zodpovednosť a chcú svokra poslať domov k dieťatku, ktoré je aj tak chorľavé a má problémy s imunitou.
111pohľadavka
27.05.15,08:34
Snažili sme sa o to, aby ho doliečili, no primár to odmietol, vraj nech ho máme doma, kým tá baktéria nezmizne. V nemocnici mu nechcú dať ATB, lebo je, chúďa, zoslabnutý ale domov nám ho môžu dať, ideálne aj s tými ATB a :,,uvidíme či to vydrží". Už nemám silu sa rozčuľovať. No aj tak ďakujem za radu. Skúsime to ešte raz i v nemocnici
111pohľadavka
27.05.15,08:37
Ja si uvedomujem, že rodina je v procese liečby dôležitá, no nie vždy sa to dá. Obaja pracujeme, máme malé dieťa, hypotéku. Nemôžeme si dovoliť prísť o príjem, lebo nebude na hypotéku a ďalej to asi poznáte. No nie je baktéria ako baktéria a táto určite sama od seba nevymizne :( no ďakujem za názor :)
BXLmiami
27.05.15,09:35
Nosokomiálne infekcie sú všade,museli by ho držať v inkubátore aby to nechytil,v streilnom prostredí.A robia to čo poisťovna od nich vyžaduje,ak by jeho pobyt dalej platila mohol by ostať.Pseudomonas je bakteria ktorej sa tak ľahko nezbaví a je iluzorne si myslieť,že za týždeň bude po infekcii.Aj tak nakoniec zrejme skončí doma.
111pohľadavka
27.05.15,09:48
Ďakujem za odpoveď, ale mám dosť informácií ohľadom spomínaných infekcií, preto ani nečakám, že by sa mal za týždeň vyliečiť. Ak by to šlo a nebola liečba pre neho taká náročná,nemal by to v sebe dva mesiace.
Katy a R
27.05.15,10:19
ja len trošku pridám - ak je svokor veľmi zoslabnutý - tak podľa mňa by preňho bolo lepšie byť doma - tam má svoje domáce baktérie ... a určite ich nie je toľko, ako v tej nemocnici - tam sa premelie plno chorých ľudí, ktovieako sa to pomieša - a preto sú asi také agresívne. za ďalší týždeň pobytu sa môže pridružiť aj iné? píšem preto - tiež máme skúsenosti s naším pacientom, ktorý pri svojich pobytoch v nemocnici už nachytal všeličo - a nielen takúto baktériu.
No ale čo sa dcérky týka - jasné, že máš strach. určite vám povedia - aké opatrenia sú potrebné v takomto prípade.
ak aj predĺžiš ten pobyt - ale dlho to nebude, teraz nechávajú v nemocnici len na najnutnejšiu dobu ...
Peggynka
27.05.15,10:49
Ivka,ODCH v nemocnici detto - 3týždne a potom sa staraj (podľa stavu),najčastejšie hospic,tam ti poisťovňa doplatí 15€/deň - 30dní a potom platíš 30€/deň (900€/mesiac).Už na ODCH nedávajú žiadne lieky,takže...:mee: .Je mi ľúto zadávateľky,že nemá možnosti (časové),ono je to predsa len iné ako keď je napr. manželka na dôchodku,len tam zase väčšinou nie sú finančné možnosti,ako tú starostlivosť zaplatiť.
ivka70
27.05.15,10:51
U nas sa da na ODCH po 3 tyzdnoch platenych poistovnou doplatit tusim 20 EUR/den a potom moze ostat ... zvycajne sa to vyuziva kym vybavia nejake zariadenie pre seniorov ....