stanka613
24.05.06,10:48
Zivnostnik nam prenajal mot.vozidlo na základe najomnej zlmuvy zapltili sme cestnu dan a mot.vozidlo chce predat inej osobe tým sa rusi najomná zmluva od ktoreho dna mozeme ziadat o vratenie dane za mot.vozidlo dnom skoncenia najomnej zmluvy a v ten den ho prenajimatel aj predava alebo iný den
Paula
24.05.06,09:06
Zivnostnik nam prenajal mot.vozidlo na základe najomnej zlmuvy zapltili sme cestnu dan a mot.vozidlo chce predat inej osobe tým sa rusi najomná zmluva od ktoreho dna mozeme ziadat o vratenie dane za mot.vozidlo dnom skoncenia najomnej zmluvy a v ten den ho prenajimatel aj predava alebo iný den
Zmenu - vo vašom prípade ukončenie daňovej povinnosti je potrebné oznámiť do 15-tich dní.
Daňová povinnosť pre vás skončí dňom ukončenia nájomnej zmluvy. K oznámeniu (a žiadosti o vrátenie alikvótnej časti dane) by som priložila kópiu ukončenia zmluvy. Nebolo by na škodu, uviesť v nej, že zmluva končí z dôvodu predaja vozidla.
stanka613
24.05.06,09:20
dakujem za pomoc, takze ked konci najomná zlmuva v piatok moze mot.vozidlo predat aj v ten den
Paula
24.05.06,09:26
dakujem za pomoc, takze ked konci najomná zlmuva v piatok moze mot.vozidlo predat aj v ten den
Predať ho môže aj neskôr, pre teba je dôležitý dátum ukončenia nájmu. Tým končí pre teba daň.povinnosť, prestávaš dané vozidlo používať v rámci svojho podnikania.
účtovník 007
24.05.06,09:28
Zmenu hlásiť na DU do 15 tich dní. Tlačivo nie je určené. Takéto oznámenie posielam ja, ak chcem vyradiť MV z evidencie DU. Zatiaľ dôvod vyradenia nechceli vedieť, preto som nič neprikladala.


Vec: Oznámenie o ukončení používania MV na podnikanie

Oznamujeme Vám, že dňom dd.mm.rrrr nie je motorové vozidlo Ford Transit e.č.: používané na podnikanie. Z uvedeného dôvodu Vás žiadame o vyradenie z evidencie pre daň z motorových vozidiel . Preplatok, vzniknutý z úhrady na celý rok 2006, Vás žiadame vrátiť na číslo účtu: xxxxxxxx/xxxx..


S pozdravom
stanka613
24.05.06,09:34
takze alikvotnu ciastku na vratenie dane si vypocitam tak ze ked konci najomná zmluva v piatok pocitam to od nasledujuceho dna
účtovník 007
24.05.06,09:46
Ty si nemusíš vypočítať , koľko Ti majú vrátiť. Majú na to program. Sami Ti pošlú oznámenie o výške preplatku a jeho úhrade. Podľa §90 ods.1 si povinná daň vypočítať a zaplatiť, ale podľa § 90 ods.2 Zákona 582/2004 si povinná nahlásiť iba zmenu.
blondy
24.05.06,09:59
môžeš použiť aj toto :
stanka613
24.05.06,10:14
nevedela som ze si ju nemusm pocitat ale hlavne sa pytam kvoli tomu aby nevznikla medzi tými dnami daka diera a potom aby nemusel zivnostnik platit dan takze ked ho v piatok preda a v ten den aj skonci najomna zmluva nik nemusi nic platit okrem kupujuceho
účtovník 007
24.05.06,10:20
nevedela som ze si ju nemusm pocitat ale hlavne sa pytam kvoli tomu aby nevznikla medzi tými dnami daka diera a potom aby nemusel zivnostnik platit dan takze ked ho v piatok preda a v ten den aj skonci najomna zmluva nik nemusi nic platit okrem kupujuceho

Živnostník oznámi ukončenie používania a ďalej ho nezaujíma platba na DU. To je záležitosť kupujúceho. Ak ho bude používať na podnikanie zaplatí on, ak nebude , nezaplatí nič.