Lucia Kovalčiková
27.05.15,10:09
Dobry den.Chcem sa opytat kolko krat sa da predlzit dohoda?Tam kde pracujem len na dohodu nam stale pradlzuju na 3mesiace.Narok nemame nanic ziadna dovolenka este aj ked potrebujeme ist k lekarovi musime doniest paragraf ktory oni neuznavaju ked ho nemame musime si to odpracovat 16hod zmenu alebo nam znizia mzdy na cely mesiac.Dakujem za odpoved
Tweety
27.05.15,08:11
Z dohody nevzniká nárok na D.
Platí toto:
(2) Na pracovnoprávny vzťah založený dohodami o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru sa vzťahujú ustanovenia prvej časti, § 85 ods. 1 a 2, § 90 ods. 10, § 91 až 95, § 98, § 119 ods. 1 a šiestej časti. Pracovný čas zamestnancov, ktorí vykonávajú prácu na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, v priebehu 24 hodín nesmie presiahnuť 12 hodín a u mladistvého zamestnanca v priebehu 24 hodín nesmie presiahnuť 8 hodín. Zamestnancom, ktorí vykonávajú prácu na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, nemožno nariadiť ani s nimi dohodnúť pracovnú pohotovosť a prácu nadčas. Ak ide o dôvody neprítomnosti zamestnanca v práci uvedené v § 141 ods. 1 a ods. 2 písm. a) až g), ktoré zasiahli do času, na ktorý zamestnávateľ určil výkon práce, zamestnávateľ je povinný ospravedlniť túto neprítomnosť zamestnanca v práci. Za tento čas zamestnancovi náhrada odmeny nepatrí. Na splatnosť odmeny, výplatu odmeny a zrážky z odmeny sa primerane uplatnia ustanovenia § 129 až 132.
Xanti
27.05.15,08:13
Koľko hodín pracuješ mesačne resp. denne? Si evidovaná na UP?
Xanti
27.05.15,08:54
No mňa skôr zaráža ... ten istý zamestnávateľ, tá istá práca... dohoda 7,5 hodiny denne celý mesiac tj. za 3 mesiace odpracované cca 500 hodín...
potom nová zmluva ... teda dohoda ...
aká dohoda sa dá takto robiť? ja poznám DoVP a tam sa dá odrobiť 350h ročne, alebo DoPČ tam sa dá odrobiť 520 h. ročne cca , alebo DoBPŠ a tam sa dá odpracovať bajočko 1000 h ročne ...
niečo mi ušlo?
Tweety
27.05.15,08:55
upresni druh dohody
kn-alka
27.05.15,08:58
nič ti neušlo, len dohodári stále nechápu, že sú vlastne "NA ČIERNO" a sú len využívaný zamestnávateľom
misoft
27.05.15,13:29
Alebo zaobalene povedané "legálna lacná pracovná sila", "legálny otrok"....
kukučka
27.05.15,13:44
To nie je o tom, či chápu, alebo nie, ale o tom, že nemajú na výber. Strana a vláda o tom vie, inšpektoráty tak isto.