byverine
27.05.15,12:45
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť v tejto otázke. Ukončovala som TPP so zamestnávateľom dohodou dňa 13.04.2015 ku dňu 30.04.15. Od 16.04.15 som ostala PN, na ktorej som dodnes. Kedže som do zamestnania nemohla chodiť, mali by mi papiere zaslať predsa poštou. Dnes (27.05.15) mi prišla od zamestnávateľa iba výplatná páska za 04/2015 a stravné lístky, avšak žiadny Zápočtový list (prípadne iné doklady, ak maju byť) mi dodnes nezaslal. Dokedy mi teda musí tieto doklady zaslať?

Ďakujem veľmi za pomoc.

Ps: samozrejme, pýtam sa tu na porade, lebo so zamestnávateľom som ukončila pomer ja pre zle vzťahy voci niektorým oddeleniam, takze sa tam nemam na koho obrátiť o info tohto tipu.
Tweety
27.05.15,11:06
Obráť sa na zamestnávateľa s tým, aby si splnil svoju zákonnú povinnosť a vydal doklady spojené s ukončením PP.
byverine
28.05.15,14:09
Uz sa stalo, avšak presviedčajú ma, ze to mala poslať externá mzdová agentúra, ktorá im spracováva mzdy pre zamestnancov.....
Dokedy ma povinnosť mi to zamestnávateľ zaslať od skončenia TPP?????

Chcem to dat na Inšpektoriát práce, pretože ide z ich strany len o vyhovorku, ja ten papier potrebujem. Cakala som ho cely mesiac a a ako mi odpisali je citatelne z toho, ze sa na to vykaslali. PS: V tom case sme koncili az 3 ludia, nedostal to nikto z nich dodnes! Cize nejde len o zabudnutie, ale nesplnenie si tejto povinnosti.