etine
27.05.15,12:59
Zistila som, že konateľ obchodnej spoločnosti zaoberajúcej sa predovšetkým nebankovými pôžičkami, má uvedenú v obchodnom registri adresu, na ktorej už nebýva niekoľko rokov . Už v čase vzniku funkcie konateľa tam nemal trvalé bydlisko, takže v OR je uvedený nesprávny údaj / asi nemal zmenený doklad totožnosti /. Vlastníkovi domu to vadí. Čo s tým?
Ešte som neuviedla, že konateľ tam úmyselne uviedol nepravdivé údaje, pretože dobre vedel, že na tej adrese už nebýva, použil doklad totožnosti nezodpovedajúci realite. Táto adresa figuruje, ako adresa bydliska konateľa v OR SR, dom sa ide predať, kupujúcemu to prirodzene vadí. Trvalé bydlisko na obecnom úrade je už dávno zrušené. Ide len o nepravdivý údaj v OR. Myslíte, že mám kontaktovať priamo OR ?
Kabaka123
27.05.15,11:19
Môj laický názor, ak nechce, aby dotyčný mal v ORSR uvedené údaje jeho domu, kde nemá trvalý pobyt, tak sa obrátim so žiadosťou priamo na príslušnú inštitúciu

http://www.orsr.sk/about.asp#manage

Kto vedie obchodný register?

Obchodný register vedie okresný súd v sídle krajského súdu, a to pre právnické osoby, ktoré majú svoje sídlo v obvode tohoto krajského súdu. Pre fyzické osoby je príslušný súd podľa miesta podnikania. Ak podnikateľ, ktorý je fyzická osoba, nemá miesto podnikania, je vedený obchodným registrom príslušného súdu podľa jeho miesta bydliska. Zahraničné osoby sa zapisujú na súde príslušnom podľa umiestnenia podniku alebo jeho organizačnej zložky. Súd, ktorý vedie obchodný register sa označuje ako „registrový súd“.
Kabaka123
28.05.15,12:00
myslíte, že mám kontaktovať priamo ORSR?
--------------------------------------------------

a ako inak? koho chceš kontaktovať? však som to predsa uviedla...