Patrik6666
27.05.15,14:30
Ahojte, otazka najma na ludi, ktori sa vyznaju v obcianskom prave a reklamaciach ako takych.

Ako by ste z pohladu kupujuceho riesili zle vybavenu reklamaciu eshopom? Reklamaciu uznali ako opravnenu, ale poslali naspat neopraveny vyrobok s tvrdenim, ze ho opravili. Reklamovat to opat alebo podat nejaku staznost?
Mam pravo sam si zvolit, ako bude reklamacia vybavena? (Vratenie penazi, oprava atd.)

Dakujem vam za odpovede.
ivka70
27.05.15,12:34
Vratit spat a reklamovat vybavenie reklamacie.
Zatial nemas pravo si zvolit, ako bude reklamacia vybavena.
Patrik6666
27.05.15,12:36
Dakujem Ivka za reakciu. Ako by si reklamovala vybavenie reklamacie? Normalne standardne spisat reklamacny protokol ako pri beznej reklamacii alebo nieco navyse?
ivka70
27.05.15,12:38
Kedze ti to posielali, odpis nasppat, ze vybavenie reklamacie nebolo prevedene a reklamovany tovar sa ti vratil neopraveny.
A ze trvas na reklamacii, nakolko popisovane vybanie nie je realizovane (oprava)
arizona
27.05.15,13:16
Ja by som to poslala ako dalsiu reklamaciu. Uviedla by som v popise zavady,s poznamkou, ze zavady pravdepodobne opravene neboli.
Ak sa ti v buducnosti este tovar pokazi, tak mas vacsiu sancu na vratenie penazi,lebo to uz bude tretia reklamacia zavady
Patrik6666
27.05.15,13:18
Este otazka, existuje univerzalny reklamacny protokol, ktory k tomu mozem prilozit?
misoft
27.05.15,13:23
Ty nemusíš žiadny protokol prikladať. Protokol o reklamácii je povinný vydať obchod.
Zákon na ochranu spotrebiteľa:
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-250
§18 ods. 5, ods. 8, ods.9
Len napíšeš lajstro, že uplatňuješ reklamáciu na výrobok XYZ z dôvodu nefungovania bla-bla-bla.....
arizona
27.05.15,18:17
Pozri si stranku predajcu. Niektori vyzaduju vyplnenie svojho rekl.protokolu. Ak nemaju, napis iba svojimi slovami a priloz do baliku
ivka70
29.05.15,18:49
Neviem, ci by to mala byt dalsia reklamacia = s novou dobou na vybavenie. Oni este tu prvu neukoncili korektne.
Jakubec
30.05.15,05:46
Pri reklamacii je urcene, akymi sposobmi moze byt vybavena. Jeden zo sposobov je opravou opravnene reklamovaneho vyrobku. Vyber sposobu vybavenia reklamacie je na predavajucom. Pokial nevybavil predavajuci reklamaciu ziadnym v zakone uvedenym dovodom a kupujuci ma o tom dokazy (zabezpecte si pre pripadny neskorsi spor dokaz o tom, ze vrateny vyrobok nie je opraveny), moze kupujuci od kupnej zmluvy odstupit. Pisomne odstupte od zmluvy, doructe odstupenie od zmluvy protistrane a vratte zakupeny tovar (vsetko pisomne a odovzdanie tovaru pisomne potvrdene). Nasledne pozadujte vratenie kupnej ceny a nakladov na odstupenie od zmluvy.