IvetaH
27.05.15,18:31
Už mám všetko uložené, nebolo to také zlé ako sa zdalo, len mám ešte nezaradené ELDP. Má to pekne v jednej zložke, ale nevidím vôbec nič, že by to bolo prevzaté sociálkou. Mám silné obavy, že síce ELDP vystavili ako treba, ale založili do zložky a neposielali nikde. Tak neviem, či sa vôbec tým zaoberať, ale na druhej strane a čo tí bývalí zamestnanci ak to nebolo odovzdané sociálke budú mať problém.
Terezia13
27.05.15,17:01
určite to treba riešiť so sociálnou poisťovňou a vysvetliť im situáciu
VÍNO NITRA
28.05.15,16:38
Tiež mám taký problém, z ústredia mi napísali, že sa mám obrátiť na SP, na ktorej je zaregistrovaný zamestnávateľ.
Terezia13
28.05.15,17:41
na najbližšiu pobočku sociálnej poisťovne
IvetaH
28.05.15,17:51
Neviem prečo neurobia zostavy, ktoré by sme si mohli stiahnuť ako ktorékoľvek iné údaje. Zbytočne to komplikujú sebe a hlavne nám.
LydaLyda
28.05.15,18:04
Ja, ako dlhoročná mzdárka to robím takto: vytlačím si 2x ELDP, napíšem list nasledovného znenia (prikladám prílohu) a na SP pošlem v obálke 1x ELDP a 2x list toho znenia. 1x ELDP si založím a potom už čakám, kedy mi príde zo SP potvrdenie toho listu, že som odovzdala ELDP. Ak ten list príde, tak si ho založím ku tomu ELDP a potom mám kontrolu, čo mi vrátili a potvrdili a čo mi ešte nevrátili.
LydaLyda
28.05.15,18:11
Na stránke SP, ak posielaš elektronicky výkazy, tak si tam môžeš vybrať zoznam, kto je tam v Tvojej firme prihlásený na SP. V časti "register" je tabuľka, kde si označ "obdobia registrácie" iné nevypĺňaj, stlač "pokračovať" a o chvíľu Ti nabehne zostava, vyber si s dátumom napríklad 052015 a na pravej strane je "zobraziť zamestnancov" a tam budeš vidieť, kto je u Teba registrovaný.
LydaLyda
28.05.15,18:13
Je taká zostava na SP v časti "register", čítaj nižšie, tam som napísala, ako sa k nej dostaneš.
Terezia13
28.05.15,18:13
to všetko je pravda, ale Iveta nastúpila po predchádzajúcej pracovníčke a zrejme ELDP neboli posielané možno sporadicky
LydaLyda
28.05.15,18:18
Rozumiem, ale dievčatá na SP u nás v Prievidzi sú príjemné, dá sa s nimi komunikovať aj cez e.mail, ak vieš meno a priezvisko tak adresy majú Meno.Priezvisko@socpoist.sk. Nemusím vyvolávať, napíšem im a odpovedia obratom.
Terezia13
28.05.15,18:38
to máš šťastie na spoluprácu, ja som len chcela podotknúť, že IvetaH má problém to dať po predchádzajúcej pracovníčke do poriadku
kn-alka
29.05.15,04:50
LydaLyda, evidenciu evidenčných listov dôchodkového zabezpečenia tam neuvidíš, to že niekto prihlásil a odhlásil zamestnanca ešte neznamená, že za neho poštou zaslal evidenčný list.
Dav
29.05.15,04:51
Najjedoduchšie : urob kópie a odnes originály do SP. Nemám pocit, že by sa chcelo niekomu v SP hľadať ELDP za zamestnancov, ktorí to aktuálne nepotrebujú.
IvetaH
29.05.15,05:40
Presne mám problém, že ELDP neboli všetky poslané na SP. A je to cca 3 roky, pohyb zamestnancov statočne a nechcem dráždiť SP tým, že im pošlem zoznam za 3 roky ukončené PP a dohody a nech mi ho odfajkajú. Preto nad tým rozmýšľam ako na to. Asi skúsim posledný polrok a podľa toho uvidím.
Ďakujem všetkým za názory.
Dav
29.05.15,06:19
Neposielaj zoznam. Zober ELDP originál + kópiu, postav sa pred príslušného zamestnanca SP na pobočke, a nech Ti potvrdí každý ELDP osobitne. Takto budeš mať potvrdený každý jeden list, a nevyprovokuješ ich dllllhým zoznamom. Overené v praxi :D