michaela25
28.05.15,09:40
Dobrý deň,

potrebovala by som Váš názor na dodávanie dokladov. Som momentálne nesmierne vytočená a ani neviem už ako žiadať doklady od klientov k zaúčtovanie. Momentálne ide o to, že mám konateľa, ktorý má 4 firmy. To že doklady donesie ako mix všetkých firiem som sa už zmierila. No žiadal odklad podania na DPPO, tri z tých spoločností sú neplatcovia DPH a k dvom mi chýbajú vystavené faktúry, ktoré už dávno vystavil a ma ich v PDF, stačí preposlať, tak neviem prečo ani opakovane nereaguje, vždy povie len že pošle.Tretiu ešte žiaden doklad, pritom ide o CK, kde sú doklady komplet v AJ. Pravidelne na začiatku mesiaca, každému DPHčkarovi pošlem email so žiadosťou o doklady, potom ešte raz okolo 10-teho, ak nedodá do 15-tého telefonujem.. Napriek všetkému dostávam doklady, tak že pracujem potom v strese po nociach a cez víkendy. Teraz pred mesiacom som oznámila, že mám koncom mesiaca dovolenku, v každom emaily pripomínam, potrebujem sa učiť na štátnice, treba urobiť DPH a ešte tieto odložené DP. Mám pocit, že napriek tomu, že oni chcú spracovať učto a dane, tak ja som vymáhač dokladov. Nechápem čo robím zle, veď ja si tiež chcem iba svoju prácu a súkromný život rozplánovať plynule.

Ďakujem za akékoľvek komentáre.

Michaela
kn-alka
28.05.15,08:34
ja sa s nimi ne.....rem, ked nemám doklady, podávam nulové DP.
kn-alka
28.05.15,08:37
však mu pekne toho 15-tho pošli mail:

nakoľko neboli dodané podklady na vypracovanie DPH, za firmu xy bolo podané nulové DP DPH

.... a čo máš vlastne uvedené v zmluve o spolupráci? ja mám uvedené presné termíny na odovzdávanie dokladov, takže sa mám aj čím oháňať
Kabaka123
28.05.15,10:26
zbavila by som sa takého kienta
michaela25
28.05.15,14:59
Mám normálne, že každomesačne do 15teho, ale ak sa aj niekto omeškal o 1-2 dni tak som z toho nerobila vedu, no oni zistili asi. že môžu tak to takto dopadlo. nemá to konca kraja. teraz nechcem vypovedať, lebo lepšie by pre nich bolo ku koncu roka, ale som pevne rozhodnutá, lebo aj platby chodia len na moje vyslovené upozornenie. No neviem vôbec, že sa s nimi handrkujem. Nebude blbe, ak napíšem do emailu, že ak nebudú dodane do ..., tak nebudú spracované a bude podane nulové DP, ako mi radíte, keď doteraz som ich len opakovane prosila? Nech aspoň tento rok dokončím bez nervov, lebo aj keď už konečne prinesú tak im ešte vždy niečo chýba. To som už DPH podávala aj 25-teho po 10tej večer, kvôli tomu. Ešte sa urazene tvária, že veď toho nemajú veľa no ten chaos, polovica chýbajúcich, zmiešané všetky firmy a opätovne dožadovanie dokladov, neraz aj pol roka. Žiadam o doklady, ktoré by podľa banky mali mať a nemajú. Alebo povedia, že druhá strana nedodala, tak to mám už aj ich dodávateľov obvolávať a žiadať doklady načas? No len sa sťažujem, len som chcela vedieť či je to bežné, alebo iba ja mám takých neporiadnych.
BlackRoses
28.05.15,15:08
No len sa sťažujem, len som chcela vedieť či je to bežné, alebo iba ja mám takých neporiadnych.

Aj horšie :)
michaela25
28.05.15,15:44
Ok, tak už som mu napísala, že ak nedodá doklady k zaúčtovaniu načas, budem to považovať za nezáujem o našu spoluprácu. Ak sa naštve, nič iné sa nestane, len to, že odíde sám.
marjankaj
28.05.15,19:29
Ok, tak už som mu napísala, že ak nedodá doklady k zaúčtovaniu načas, budem to považovať za nezáujem o našu spoluprácu. Ak sa naštve, nič iné sa nestane, len to, že odíde sám.
Veď mu adekvátne zvýš sadzbu za účtovníctvo. A ak nezaplatí tak dovi-dopo.
dana11
29.05.15,13:52
aj ja mám jedného takého, pomohlo, keď som mu po predošlom upozornení, vyfakturovala sumu za oneskorené doručenie dokladov !!!