danielocka19
28.05.15,09:45
Dobrý deň .Zámestnávateľ mi zrážal na príkaz exekútora zrážky z platu.Po rozhodnutí súdu o odklade exekúcie mi účtovníčka zrážky vykonávala ,ale ostávali v depozite.Teraz následne mi prišlo uznesenie o zastavení exekúcie ,ktorá je považovaná za neprípustnú.Kto má dať teraz príkaz mojej účtovníčke ,aby zrazené sumy previedla na môj účet a do akého termínu.Má to urobiť Okresný súd ,ktorý vydal uznesenie o zastavení ,alebo to má urobiť exekútor ,ktorý vydal príkaz na zrážky? Ďakujem za odpoveď.
misoft
28.05.15,07:58
Podľa mňa (odborníci ma opravia):
Na základe rozhodnutia súdu o neprípustnosti exekúcie (a mal by to dostať i dotyčný exekútor) stráca platnosť exekučný príkaz daného exekútora. Ten musí na to upozorniť (oznámiť) zamestnávateľovi, aby sa viacej nevykonávali zrážky zo mzdy (na základe exekučného titulu) a finančné prostriedky musí zamestnávateľ okamžite previesť späť na tvoj účet. Vzhľadom na dobu na odvolanie (15 dní) - počítaj s lehotou cca 21 dní. Ak by však exekútor nekonal v tomto smere a i naďalej by boli zrážky vykonávané a zadržiavané - oznám konanie exekútora http://www.ske.sk/ a môžeš potom podať na neho žalobu pre neoprávnené zadržiavanie finančných prostriedkov. Zamestnávateľ len plní to, čo mu exekútor nakáže....
Bednarova J
04.06.15,18:41
Ak to nespraví exekútor, treba ho na tú skutočnosť upozorniť, potvrdiť si právoplatnosť uznesenia o zastavení exekúcii na súde a tiež ho predložiť zamestnávateľovi so žiadosťou o vyplatenie zrážkok.( aj keď mal by to spraviť exekútor, ale nie je žiadne ustanovenie, ktorý by bránilo samotnému zamestnancovi predložiť uznesenie o zastavení exekúcie )