mirka17
24.05.06,12:02
Ahojte
Mam otazku. Mam SZCO, ktora bola do 30.4.06 v zdruzeni (2 SZCO), k tomuto datumu sa "rozviedli" a ja mu od od maja robim JU. Dosial viedol ucto ako samostatna SZCO a zaroven ako Zdruzenie.Co vsetko mam pytat od uctovnicky ktora mu doteraz robila ucto.
Zatial mam od nej - zmluvu o zruseni zdruzenia, dohody o rozdeleni zavazkov a pohladavok, dohody o prevode niektorych zamestnancov zo zdruzenia, danove priznanie za rok 2005. Zda sa mi to nejako malo, mozte mi este poradit co od nej mam este pytat, je to taka xantipa a bojim sa ze keby som na to prisla neskor, nemusela by mi to dat..

Dakujem Vam:eek: :confused:
karpis
24.05.06,12:53
Ak s združenie zrušilo k 30.4 tak potrebuješ podklady pre DP ktoré sa bude podávať do 31.3.2007 . Teda penažný denník za združenie a ja by som si asi doklady ak ostanú u byvalej manželky všetky odfotila aj ked náhodou budú robiť danovú kontrolu tak u obidvoch naraz. Je to len môj názor
mirka17
25.05.06,11:06
vidis, to ma nenapadlo...... a zo starych rokov....nemozu ma danovaci napadnut a naparit mi nejaku pokutu, ze nemam ucto ulozene podla zakona tych 10 rokov...lebo ja zo starych rokov nemam nic.......
karpis
25.05.06,12:17
Mal by si mať aj staré roky, ale ked to má ona dúfaj že to niekde nestratí aj tak ak vám budú robiť kontolu tak u obidvoch
mirka17
25.05.06,12:41
bude stacit, ak si od nej vypytam za poslednych 10 rokov danove priznania DzP FO a DPH, a este vypis /prehlad/ vsetkych odvodov /ZP, SP/, alebo mala by som mat kopie zo vsetkeho. Pytam sa len preto, ked pride nova uctovnicka do firmy, zostanu jej vsetky udaje........ a ked si SZCO meni uctovnicku tak ta stara by tej novej mala dat "krabicu so vsetkym co sa ho tyka".... ale tato "stara uctovnicka" si vsetko nechava..... co si nevypytam to mi neda....takze som v miernom strese, aby som nahodou na nieco nezabudla.........
karpis
26.05.06,04:31
Stará účtovníčka si predsa nemôže nechať doklady, ktoré patria inej FO: Všetky doklady by ste mali mať v archíve založené podľa rokov. Zrejme nemáte vypracovaný registratúrny poriadok, podľa ktorého by ste mali vedieť koľko ktoré doklady treba uchovávať.
Zoltán Kovács
26.05.06,11:38
bude stacit, ak si od nej vypytam za poslednych 10 rokov danove priznania DzP FO a DPH, a este vypis /prehlad/ vsetkych odvodov /ZP, SP/, alebo mala by som mat kopie zo vsetkeho. Pytam sa len preto, ked pride nova uctovnicka do firmy, zostanu jej vsetky udaje........ a ked si SZCO meni uctovnicku tak ta stara by tej novej mala dat "krabicu so vsetkym co sa ho tyka".... ale tato "stara uctovnicka" si vsetko nechava..... co si nevypytam to mi neda....takze som v miernom strese, aby som nahodou na nieco nezabudla.........

Ja by som od nej vypítal peň.denník tohto roka do dátumu, keď sa zrušilo združenie. Zo starých rokov minimálne kópie daňových priznaní. Ak nechce vydať aj účtovné doklady, tak by som možno dal podpísať dohodu, že staré roky bude archivovať tá druhá strana, a keď sa ozve kontrola, je ich povinná vydať.
karpis
26.05.06,12:05
To čo poradil smith by mohlo byť tiež riešenie situácie.
abel
04.06.06,18:22
Dve FO majú uzavretú zmluvu o združení. Sú platcami DPH. Jedna z nich si od 1. 6. 2006 pozastavila živnosť, nakoľko ako zamestnanec odišla na pol roka do zahraničia. Stačí ak urobia inventúru k 31. 5. a na DÚ oznámia, že príjmy a výdavky zo združenia si budú deliť len za obdobie 5 mesiacov? Poverenou osobou pre DPH bola druhá účastníčka združenia, táto osoba podávala len nulové DPH. Má v tom pokračovať aj počas pozastavenia živnosti? Aké komplikácie môžu vzniknúť alebo čo treba ešte urobiť, ak jeden z členov má živnosť pozastavenú?