sybila3
24.05.06,12:32
Ahojte mám takýto problém, na základe telef.dohovoru, kde sľúbili, že faktúru pošlú čo najskôr mi nadiktovali sumu 11.000 aj s DPH, tak som to uviedla aj v priznaní DPH za I.Q. čiže sumu 9243,70 a 1756,30 DPH. Zrazu prišla fa a ja som zhrozene na ňu pozerala, lebo 11.000 bolo bez DPH takže ešte 2090 DPH. Rozdiel oproti uvedenej dph mi to robí 333,70 Sk. Teraz neviem či mám podať dodatočné priznanie, vyšiel nám nadmerný odpočet -60 262, po tejto oprave by to bolo -60.596. Neviem či dodatočné mam dať len na sumu 334, robila som DPH prvý raz, alebo čo s tým. Poradí mi niekto? Díky moc.
Milan Benka
24.05.06,10:33
DDP, je to bez sankcie (v tomto prípade)
Tweety
24.05.06,10:40
Ahojte mám takýto problém, na základe telef.dohovoru, kde sľúbili, že faktúru pošlú čo najskôr mi nadiktovali sumu 11.000 aj s DPH, tak som to uviedla aj v priznaní DPH za I.Q. čiže sumu 9243,70 a 1756,30 DPH. Zrazu prišla fa a ja som zhrozene na ňu pozerala, lebo 11.000 bolo bez DPH takže ešte 2090 DPH. Rozdiel oproti uvedenej dph mi to robí 333,70 Sk. Teraz neviem či mám podať dodatočné priznanie, vyšiel nám nadmerný odpočet -60 262, po tejto oprave by to bolo -60.596. Neviem či dodatočné mam dať len na sumu 334, robila som DPH prvý raz, alebo čo s tým. Poradí mi niekto? Díky moc. Zásadná chyba,: ako podklad k fakturácii a aj dph nám nemôže slúšiť telef. prísľub fakturácie( viĎ zmätky). Kedže je to dodávateľská fa, uplatnili ste si odpočet dph. Postupovala by som takto, v mesiaci, v ktorom prišla správna fa, to telef. zúčtovanie by som vystornovala a naúčtovala správnu dodáv. fa. Tak by sa dph vyrovnala. Nebolo by potrebné dodatočné DP k dph.
KEJKA
24.05.06,14:15
Zásadná chyba,: ako podklad k fakturácii a aj dph nám nemôže slúšiť telef. prísľub fakturácie( viĎ zmätky). Kedže je to dodávateľská fa, uplatnili ste si odpočet dph. Postupovala by som takto, v mesiaci, v ktorom prišla správna fa, to telef. zúčtovanie by som vystornovala a naúčtovala správnu dodáv. fa. Tak by sa dph vyrovnala. Nebolo by potrebné dodatočné DP k dph.
DPH za Q. už odviedla..takže ak urobí storno do Q. obdobia...tak bude dodatočné.
ak urobí stornozápis a nový zápis v dalsom Q. tak pri predchádzajúcom DPH nnebude mat adekvátny doklad.
Určite dodatočné DPH .... je správna odpoved........... bez pokuty.
Marianna01
24.05.06,19:53
Alebo nechať odpočet taký ako je a zbytok neuplatnenej DPH (333,-) na konci roku ako pripočítateľnú položku.
sybila3
08.06.06,15:37
Ahojte, takže vraciam sa k téme, vyšlo mi to trochu inak, lebo som sa rozhodla, že si skontrolujem všetko od začiatku roka, kedže som to robila prvýkrát a prišla som ešte na jeden problém, 2x som zarátala jeden doklad, takže namiesto -60 262, mi vyšlo - 60 098. Môže mi niekto poradiť, čo mám napísať do dodatočného DP, či sa tam píše len rozdiel, alebo sa opravia aj ostatné položky. Takto mám aspon istotu, že je to dobre. poradí mi niekto? dík
evina
08.06.06,15:46
Ahojte, takže vraciam sa k téme, vyšlo mi to trochu inak, lebo som sa rozhodla, že si skontrolujem všetko od začiatku roka, kedže som to robila prvýkrát a prišla som ešte na jeden problém, 2x som zarátala jeden doklad, takže namiesto -62000, mi vyšlo - 59000. Môže mi niekto poradiť, čo mám napísať do dodatočného DP, či sa tam píše len rozdiel, alebo sa opravia aj ostatné položky. Takto mám aspon istotu, že je to dobre. poradí mi niekto? dík

DDP napíšeš tak ako by malo správne vyzerať riadne daňové priznanie a rozdiel uvedieš v riadku 35 DP
sybila3
08.06.06,15:49
Aha, pozerám teraz to daňové, takže daňové vytlačím, teraz ako ho mám opravené s tými novými číslami a na riadku uvediem iba rozdiel (predchvíľou som doplnila správne čísla) 164,-, keď mi vyšla menšia suma takže mi majú menej vrátiť ako som uviedla tak ho dám plusom?
evina
08.06.06,15:51
Aha, pozerám teraz to daňové, takže daňové vytlačím, teraz ako ho mám opravené s tými novými číslami a na riadku uvediem iba rozdiel (predchvíľou som doplnila správne čísla) 164,-, keď mi vyšla menšia suma takže mi majú menej vrátiť ako som uviedla tak ho dám plusom?

Áno, je to v prospech štátneho rozpočtu :)
sybila3
08.06.06,15:54
dík, dík, dík, nevieš či budem platiť aj nejakú pokutu?
Som rada, že existuje porada, lebo takéto informácie sa v knihe vyčítať nedajú.
evina
08.06.06,16:03
dík, dík, dík, nevieš či budem platiť aj nejakú pokutu?
Som rada, že existuje porada, lebo takéto informácie sa v knihe vyčítať nedajú.

Podľa súm, ktoré si uvádzala vychádza, že nie, lebo pokuta vychádza menej ako 500 SK a tá sa nevyrubuje.:)
sybila3
08.06.06,17:29
A keď nestihnem podať dodatočné, kým mi vrátia dph, chcela som to zajtra zaniesť, ale ešte cez víkend si to raz skotrolujem, pre istotu, tak čo? Náhodou, nemyslím, že by boli takí rýchly. dík
evina
08.06.06,18:06
A keď nestihnem podať dodatočné, kým mi vrátia dph, chcela som to zajtra zaniesť, ale ešte cez víkend si to raz skotrolujem, pre istotu, tak čo? Náhodou, nemyslím, že by boli takí rýchly. dík

Dodatočné DP podávaš podľa zákona do konca mesiaca nasledujúceho, kedy si zistila chybu, takže môžeš aj pondelok. Na vrátenie DPH má DÚ presne dané termíny podľa §79 zákona o DPH:
...daňový úrad vráti neodpočítaný nadmerný odpočet alebo jeho neodpočítanú časť do 30 dní od podania daňového priznania za zdaňovacie obdobie nasledujúce po zdaňovacom období, v ktorom nadmerný odpočet vznikol...
sybila3
13.06.06,09:48
Nechápem moc tú poslednú vetu, to znamená, že až po II. štvťroku?
Keby mi náhodou vznikla vls.daň.povinnosť, aby sa to len odrátalo? Chápem to zle?
evina
14.06.06,06:35
Nechápem moc tú poslednú vetu, to znamená, že až po II. štvťroku?
Keby mi náhodou vznikla vls.daň.povinnosť, aby sa to len odrátalo? Chápem to zle?

Chápeš to dobre, NO Ti vrátia po 2. štvrťroku v prípade, že ho nebudeš odpočítavať od event. vlastnej daňovej povinnosti v 2. štvrťroku.
sybila3
14.06.06,06:46
Aha, no to sú ale prefíkaný, ale zaplatiť musíme hneď. dík, čau
ZuzanaA
14.06.06,07:00
Nechcem ti kaziť radosť ale tak si myslím, že ak si odpočet nebudeš mať v druhom štvrťroku od čoho odrátať, tak skôr ako ti ho vrátia, ti príde oznámenie o začatí kontroly..Ale to len tak na okraj :o
sybila3
14.06.06,09:09
No to si ma potešila, ale kontrolu máme už od januára za minulý rok kvôli nemeckým faktúra, ale to som ešte neúčtovala ja. Takže sa snažím všetko dotiahnuť do detailu,keby náhodou prišlo k tej kontrole.
Chcela by som aby mi niekto overil tieto údaje v DP k DPH:
r. 01 zrátané r. 03+04
r. 02 dph k riadku 01
r. 03 Vystavené faktúry tuzemsko
r. 04 Zahraničné prijaté - samozdanenie
r. 05 Vystavené zahraničné fak. oslob. od DPH
r. 07 - " -
r. 13 r. 02
r. 14 DPH fa prijaté, pokl.výdaj, banka výdaj
r. 16 dph prijaté fa zahr.-samozdanenie
r. 18 r. 14 + r. 16
r. 22 - " -
r. 30 - nejaká suma

Robí mi to program ale ja som si to porozpisovala ku každému riadku, dúfam, že je to dobre. Môžete mi to overiť.
Ďakujem za pomoc
sybila3
20.06.06,17:03
No urobila som to dodatočné k DPH, kontrolovala som to minimálne 5x, aby som sa náhodou nepomýlila. Vytlačila som nové tak ako by malo byť a do riadku 35 som dala + 164,-. Dúfam, že to bude dobre. Len toľko