zera
28.05.15,21:40
Povedzme ze mam nasporene 10 000 v Dss.
1. Kolko mi daju dss-ky naraz ako nahle vstupim do dochodkoveho veku? Chcem to vediet v cislach alebo v percentach.

2.Bude sa po mne dedit len ak zomrem do 70 ky?(7rokov budem dochodca)

3.Ak zomrem napr 72 r. dedici nic s DDs-ky nededia?
(Viem, ze ak zomrem do dochodkoveho veku 63 rokov, tak plna nasporena suma sa dedi.)

4.Mozem si nastavit formu vyplatenia teraz?

5.Ako vybrat s Dss-ky co najskor a co najviac penazi, najlepsie vsetko da sa to?

6.Budem si dochodok musiet kupovat od zivotnej poistovne?
buchač
28.05.15,19:44
Chcem to vediet v cislach alebo v percentach.
Zájdi za najbližším poradcom DSS vo svojom okolí...;)
zera
28.05.15,19:54
tak v postovej banke mi na vsetko odpovedali ze vsetko budem mat hned a tu a teraz a naraz v 1 den dochodkoveho veku co je loz.!!! Preto sa pytam tu na porade
Žabinka
28.05.15,20:03
zera
28.05.15,21:32
skor som chela jasne ludove odpovede. ale aj tak dik. Dalsia otazka , to co mi nedovolia vybrat zostane ako zisk dss -kam ,ci zivotnym poistovnam?Trebars zomrem 71 rocna zotane im cca 6 000 eur z mojich 10 000 a uz sa neprededia, kedze mam po 70 ke? vsakze!
ale este ma napada ze je tu tzv pozostalostne krytie ,co je nazov pre to ze suma bude vyplatena dedicom? cize bude im vyplateny cely zbytok co som nestihla na dochodku prehyrit?
myslim ze NIe ako som sa docitala. pretoze som zomrela uz po 70 ke.. ..
.takze predsa len pozostalim neostane zbytkova suma co som nestihla prehyrit ,ale zostane to zivotnej poistovni alebo dss-ke,takze cele pozostalostne krytie neznamena vyplatenie do nuly toho co mam na konte v dss-ke? mylim sa?
fakt blbe nazvy,pozostalostne krytie a rizko dlhovekosti a podobne ved neznamenaju to co maju znamenat de facto
zera
29.05.15,00:57
na prvu otazku svoju otazku som nasla pribliznu odpoved v Kalkulacke dochodku na nete.
dalsie otazky si chcem overit ci fakt niekto mohol taketo blbe veci poschvalovat...
pavol54
29.05.15,03:31
myslíš že my sme tu menší klamári ako konkrétna pracovníčka - odborníčka za prepážkou? ale všetci sa hrnuli do druhého piliera kvôli švajčiarskym dôchodkom chceli mať viac ako tí blbci čo ostali len v prvom pilieri a prispievajú celým odvodom na súčasných dôchodcov. a teraz keď ich oje-...li správcovia, tak chcú aby im doplatili tí ktorí neprispievajú do druhého ja investujem do nejakého rizikového projektu a potom poviem štát doplať aby som mal toľko ako tí čo neinvestovali- celá sranda je postavená na 84 dôchodkoch po ich vyčerpaní nič nedostanú tvoji pozostalí v podstate sa dedí len nevyplatená suma z 84 dôchodkov
buchač
29.05.15,03:45
era (Dnes 03:57) dalsie otazky si chcem overit ci fakt niekto mohol taketo blbe veci poschvalovat...
=====================================
Neoveruj.
Mohol - mohli...viď terajšiu vládu a parlament.
;)
Dáša_
29.05.15,03:55
Akákoľvek odpoveď na tvoju otázku je podľa mňa dnes iba veštenie z kryštálovej gule. Podmienky sa toľkokrát zmenili, že povedať, čo bude, keď pôjdeš na dôchodoch je fakt vo hviezdach.
Ak rozmýšľaš, či vystúpiť alebo nie, tak len malá poznámka, ktorú som si niekde prečítala - ten II. pilier bol už toľkokrát otvorený, že bude iste otvorený zase. Takže na vystúpenie je stále dosť času.
misoft
29.05.15,09:46
Ako vidíš........mohol....a to len blbec blbé veci blbo oblbuje.....
hanusvas
29.05.15,11:25
Dobre ranko zera! Si sa dnes zobudila? V tejto kurioznej krajinke je standardom, ze ti ktori maju moc (uradnici, politici, manazeri,...) komunikuju s tymi ktori moc nemaju prostrednictvom uvedenej schemy - pouzivaju terminy ktore neznamenaju to, co v skutocnosti znamenat maju podla logickeho obsahu. A ked su nakoniec verejne (velmi zriedkavo) usvedceni z vlastnej blbosti, tak v rychlom slede menia pravidla a zavadzaju nove "pojmy", s novym chaosom. Dlhodobo ustalene zrozumitelne a vymahatelne pravidla, ktore by reflektovali aspon elementarne moralne zasady, ktore by sa uplatnovali voci kazdemu rovnako su pre nich smrtelnym jedom. Urobia vsetko preto, aby taketo pomery nikdy nenastali....
marjankaj
29.05.15,12:15
Dedenie len počas života?
Tak toto by som asi sám nevymyslel.:eek:
draik
29.05.15,13:08
1. V súčasnosti sa nedá určiť, závisí od toho, koľko budete mať nasporené a či Vám vyjde programový výber.
2. Plne sa dedí do čerpania dôchodku
3. Dedí sa čiastočne počas prvých 7 rokov poberania dôchodku
4.Nie
5. Nedá (výnimka, ak by bola nasporená suma extrémne nízka)
6. Nie
misoft
29.05.15,15:45
Možno "novinka"... našej vlády....
pavol54
29.05.15,18:36
aspoň keby si už od toľkej ... netáral. teba maťo platí?
misoft
29.05.15,18:38
Pali - šak to ironizujem.....bo to akosi niekto nem toto.....
pavol54
29.05.15,18:48
dvakrát povedz to isté a budú vykrikovať že fico zaviedol II.pilier aby obral národ lebo nektorí nedokážu rozlíšiť pravdu od polopravdy
misoft
29.05.15,19:00
:D
marjankaj
31.05.15,04:09
Veď práve preto sa to pýta na porade. Inak by na to sám neprišiel.:---
pavol54
31.05.15,05:10
ak bol v minulom živote somár možno bude v budúcom niečo viac, tak sa zíde dedičstvo z tohoto života, len problém je že mne by sa tiež zišlo dediť, ale neviem dokázať že som bol v minulom živote syn Márie Terézie.
marjankaj
31.05.15,05:17
Pali vždy sa nededí iba podľa občianskeho zákonníka.:D
Aj podľa Mendela sa zvykne dediť.
marjankaj
31.05.15,05:24
A konkrétne, pokiaľ ide o teba, možno si iba jedným z mnohých.
http://www.zoe.sk/?citaren&id=637
pavol54
31.05.15,08:05
V prípade dedičstva podľa Mendela je asi "najlepšie dedičstvo " víťaz v súťaži o Darwinovu cenu
marjankaj
02.06.15,08:54
No DSS ky môžu "na ruku" teda v hotovosti vyplatiť maximálne 5000 €.:eek:
ivka70
02.06.15,08:57
A to mas odkial tuto sumu?
marjankaj
02.06.15,09:01
Zákon o obmedzení platieb v hotovosti si nečítala?