Lienka 267
29.05.15,07:29
Zdravím, chcela by som sa Vás spýtať-môj zamestnanec-učiteľka napísala o zvýšenie platu môjmu nadriadenému-na samosprávny kraj. Mne nič nepovedala ani nebola za mnou prehodnotiť toto zvýšenie platu. Zo samosprávy to poslali mne aby som to vybavila a dala im výsledok.Tam som odpísala obratom.
Do koľko dní musím tej učiteľke odpísať? Do 30 alebo 60? Resp.nemal by jej odpísať samosprávny kraj??
A potom, môžem to vyvodiť ako porušenie prac.disciplíny ako zápis? Obišla ma ako svojho priameho nadriadeného.....
Ďakujem
avalik
29.05.15,05:40
napísala žiadosť o zvýšenie platu alebo sťažnosť, že jej plat nebol zvýšený?
Lienka 267
29.05.15,05:41
zle som to napísala,dík-nie napísala že chce zvýšiť plat
avalik
29.05.15,05:53
Nemyslím si, že ide o porušenie prac. disciplíny. Zákon nezakazuje dávať žiadosť o zvýšenie platu. Ako porušenie pracovnej disciplíny by si to mohla vyhodnotiť, len ak by podanie takejto žiadosti bolo uvedené v pracovnom poriadku. A to nepredpokladám, že tam máte uvedené. Takže sa cez to prenes a nerob danej učiteľke kvôli tomu dusno na pracovisku.

Ak ti to zriaďovateľ posunul, tak to vyrieš, predvolaj si zamestnankyňu a prejednajte jej žiadosť - v prítomnosti ďalšieho zamestnanca a so zápisom. Ak je dôvod na zvýšenie platu (napr. splnenie podmienok na zaradenie do kariérového stupňa a následné zvýšenie PT) ... prípadne iné, tak ten plat zvýš ... samozrejme zvýšenie osobného príplatku je možné len ak je na to dôvod a sú aj financie.
Lienka 267
29.05.15,05:57
ja som sa cez to preniesla-na začiatku. len ona stále do toho rýpe a vyhráža sa....tak ju chcem nejak stopnúť....
predvolala som si ju, sme si to aspon som si myslela vyriešili...
zaradená je správne,tabuľky ma nepustia a na osobný fakt nie sú financie....
avalik
29.05.15,06:00
čiže ide len o osobný príplatok? čím sa vyhráža? z tvojho pohľadu dosahuje nadpriemerné výsledky, prípadne vykonáva práce nad rámec jej povinností?
taiko
29.05.15,06:13
Rozmyslam, preço Ta dana ucitelka obisla. Co si myslis Ty?
Lienka 267
29.05.15,06:13
tabuľka verejnej správy ma nepustí,tak jej to môžem navýšiť akurát tak na tom osobnom. ale na ten mi samosprávny kraj nedá financie naviac, tak jej zvýšiť plat jednoducho nemám z čoho. nevykonáva nič nad rámec svojich povinností ani nejaké nadpriemerné výsledky.skôr taký priemer. a dokedy jej musím odpovedať?
Lienka 267
29.05.15,06:16
lebo neprijala fakt že som sa stala ja jej nadriadenou.....
avalik
29.05.15,06:50
Ved píšes, že si si ju predvolala, máš o tom zápis? Bolo to predvolanie na základe jej žiadosti, ktorá ti bola postúpená zriaďovateľom?
Lienka 267
29.05.15,07:06
hej mám zápis, ale ten som adresovala zriadovateľovi
avalik
29.05.15,07:23
no tak ked bol vykonaný zápis tak jej nemáš dôvod odpovedať písomne ... bola prítomná na prerokovaní jej žiadosti, vyjadrenie dostala ústne - máš to zaznamenané v zápise - vydaj jej kópiu zápisu (samozrejme s podpisom prevzatia ;).
Lienka 267
29.05.15,07:24
ďakujem veľmi pekne za pomoc
dmc
29.05.15,07:52
"....A potom, môžem to vyvodiť ako porušenie prac.disciplíny ako zápis? Obišla ma ako svojho priameho nadriadeného....."

.....to snad nemyslite vazne ..... porusenie prac.discipliny. Ja som v to ze obdobie - v ktorom sa ziadost trestala ako porusenie prac. disc. je daaaavno za nami....ale evidentne nieje.