kalkulka
24.05.06,13:36
Milí kolegovia, ako postupujete pri výpočte koeficientu, ak ste v r. 2005 nemali žiadne oslobodené plnenia, ktoré by vstupovali do koeficientu, ale tento rok potrebujete napočítať koeficient. Keďže nemám z minulého roka, tak budem postupovať princípom kumulovaného napočítania počas jednotlivých mesiacov, alebo stačí požiadať daňový úrad o schválenie nejakého predpokladaného koeficientu, ktorý môžem celý rok používať, alebo ako vlastne postupujete v takomto prípade?
Milan Benka
24.05.06,11:38
Milí kolegovia, ako postupujete pri výpočte koeficientu, ak ste v r. 2005 nemali žiadne oslobodené plnenia, ktoré by vstupovali do koeficientu, ale tento rok potrebujete napočítať koeficient. Keďže nemám z minulého roka, tak budem postupovať princípom kumulovaného napočítania počas jednotlivých mesiacov, alebo stačí požiadať daňový úrad o schválenie nejakého predpokladaného koeficientu, ktorý môžem celý rok používať, alebo ako vlastne postupujete v takomto prípade?

Ja osobne som postupoval princípom kumulovaného napočítania počas jednotlivých mesiacov, čo už nespravím, lebo som sa poučil a doštudoval problematiku. Vďaka rádcové moji......
ALBO
24.05.06,13:57
Milí kolegovia, ako postupujete pri výpočte koeficientu, ak ste v r. 2005 nemali žiadne oslobodené plnenia, ktoré by vstupovali do koeficientu, ale tento rok potrebujete napočítať koeficient. Keďže nemám z minulého roka, tak budem postupovať princípom kumulovaného napočítania počas jednotlivých mesiacov, alebo stačí požiadať daňový úrad o schválenie nejakého predpokladaného koeficientu, ktorý môžem celý rok používať, alebo ako vlastne postupujete v takomto prípade?

§50/3/ posledá veta.Odhad činnosti + súhlas DU.Obrádte sa na DU.
Marianna01
24.05.06,20:24
Doplním:
Treba poslať na DU Žiadosť o schválenie koeficientu.
Marianna01
24.05.06,20:48
Nechcem upraviť príspevok, lebo Katja s ním už súhlasila. Takže podotýkam, že ja som žiadosť o odsúhlasenie koeficientu zasielala na DU v januári 2005. Do dnešného dňa neprišlo vyjadrenie. Najviac ma mrzí, že som si nedala opečiatkovať kópiu, takže nemám dôkaz.
kalkulka
25.05.06,04:59
Ďakujem vám všetkým, takže isto na daňový úrad.
Pepa
25.05.06,07:06
Doplním:
Treba poslať na DU Žiadosť o schválenie koeficientu.

mimotemy Áno zákon to hovorí. Ale čo na to DU: a čo, a načo a veď ja aj tak neviem či je to dobre..... Ale veď dobre, tak napíšte žiadosť a odôvodnite ju. A viete, ja len odsúhlasím čo tam napíšete a veď ............. tak toto je habkanie pani Ing. SPRÁVKYNE. Inak bola preveľmi milá - ale to je všetko. Len milá.:D
kalkulka
25.05.06,07:23
mimotemy Áno zákon to hovorí. Ale čo na to DU: a čo, a načo a veď ja aj tak neviem či je to dobre..... Ale veď dobre, tak napíšte žiadosť a odôvodnite ju. A viete, ja len odsúhlasím čo tam napíšete a veď ............. tak toto je habkanie pani Ing. SPRÁVKYNE. Inak bola preveľmi milá - ale to je všetko. Len milá.:D
Podobne to vidím aj ja, ale myslím si, že v našom prípade by nemal byť nejaký veľký problém. Ale čert nikdy nespí, tak nemôžem vedieť
Pepa
25.05.06,07:36
Podobne to vidím aj ja, ale myslím si, že v našom prípade by nemal byť nejaký veľký problém. Ale čert nikdy nespí, tak nemôžem vedieť
Ja som len chcela poukázať na prístup DU k "literám zákona". Samozrejme, že žiadosť o odsúhlasenie sme podali. Veď zákon to "káže". Tá milá pani vybehla za kontrolórmi, za "styk s verejnosťou" a po návrate už čo to vedela. Znalosti daňových úradníkov sú jednoducho "chabé" aj keď si myslím, že chabé je "prislabé" slovo.
Ale veď to len na okraj amimotemy
kalkulka
25.05.06,07:39
Ja som len chcela poukázať na prístup DU k "literám zákona". Samozrejme, že žiadosť o odsúhlasenie sme podali. Veď zákon to "káže". Tá milá pani vybehla za kontrolórmi, za "styk s verejnosťou" a po návrate už čo to vedela. Znalosti daňových úradníkov sú jednoducho "chabé" aj keď si myslím, že chabé je "prislabé" slovo.
Ale veď to len na okraj amimotemy
Máš pravdu, ale existujú aj výnimky.
Marianna01
25.05.06,07:55
Ja som len chcela poukázať na prístup DU k "literám zákona". Samozrejme, že žiadosť o odsúhlasenie sme podali. Veď zákon to "káže". Tá milá pani vybehla za kontrolórmi, za "styk s verejnosťou" a po návrate už čo to vedela. Znalosti daňových úradníkov sú jednoducho "chabé" aj keď si myslím, že chabé je "prislabé" slovo.
Ale veď to len na okraj amimotemy

Toto sme tuším rozoberali v inej koeficientovej téme, ale mne sa stalo presne to isté - hádala sa so mnou na podateľni, že ja predsa nemôžem v priebehu roka zmeniť spôsob účtovania... Darmo som jej vysvetľovala, že v januári som nevedela, že prenajmeme priestory neplatcovi DPH - nie a nie a nie. Až kým nezavolala kontrolórom. Potom už zostala milá a veľmi ústretová...:cool:
Pepa
25.05.06,08:09
Toto sme tuším rozoberali v inej koeficientovej téme, ale mne sa stalo presne to isté - hádala sa so mnou na podateľni, že ja predsa nemôžem v priebehu roka zmeniť spôsob účtovania... Darmo som jej vysvetľovala, že v januári som nevedela, že prenajmeme priestory neplatcovi DPH - nie a nie a nie. Až kým nezavolala kontrolórom. Potom už zostala milá a veľmi ústretová...:cool:
mimotemy :D:D:D Pani podateľníčka má veci prevziať a nie mudovať. Ja pani podateľníčku ignorugem a ona je ku mne "povinne" milá. Ale strašné je, keď takéto veci neviedia správkyne. A nie len "takéto veci". Ony sú pozadu so všetkým. Sú samozrejme výnimky - ale také "šafránové" výnimky.
Lila
25.05.06,10:46
Súhlasím a doplním, že ani kontrolóri v istých veciach nevedia poradiť.
Skôr Vás vedia poriadne domotať.
Pepa
25.05.06,10:54
Súhlasím a doplním, že ani kontrolóri v istých veciach nevedia poradiť.
Skôr Vás vedia poriadne domotať.
Presne tak, z jedných dverí do druhých, z druhých.... a keď má budova poschodia - to sa človek nachodí. Resp. nachodil by sa - ja už nechodím, problémy riešim so skvelými ľuďmi na PORADE a na DU idem s hotovou vecou - a nech si skúsia hubu otvoriť:D Už to ani neskúšajú - bo ma poznajú:D:D